9. kolo: Levice – Inter 88:80

Patrioti Levice – Inter Bratislava 88:80

(32:21, 20:19, 19:22, 17:18)

Keď sa pred necelým mesiacom stretli Inter a Levice po prvý raz, bolo z toho sklamanie pre domácich interistov, ktorí v koncovke stratili sľubne rozohraný zápas, ba trestuhodne premrhali aj posledný útok, ktorým sa mohli postarať o zvrat, alebo aspoň o vyrovnanie. Napokon prehrali 72:74. Patriotom teda mali v stretnutí 9. kola čo vracať.

PRVÁ ŠTVRTINA. Inter nedokázal účinne zastavovať Levice, a tak jeho strata narástla už v úvodnej časti až na 16 bodov. Napokon ju prehral 21:32 a s týmto mankom sa musel vyrovnávať v ďalších minútach.

DRUHÁ ŠTVRTINA. Hra sa opticky vyrovnala, avšak domáci si udržiavali dvojciferný náskok. Na chvíľu ho stratili v závere prvého polčasu, keď sa Inter dvakrát priblížili na 9 bodov, ale na prestávku predsa len odchádzali za stavu 52:40.

TRETIA ŠTVRTINA. Zo šatní vybehli interisti ako pokropení živou vodou, začali znižovať a v 24. minúte po trojke Matúša Malovca sa priblížili na rozdiel jediného koša – 51:54. Lenže domáci našli odpoveď a zakrátko znova vyhrávali o 11 a pred koncom tretej časti aj o 13 bodov.

ŠTVRTÁ ŠTVRTINA. Inter nezložil zbrane, v 36. minúte po donáške Arnasa Beručku sa priblížil na rozdiel jediného bodu – 76:77 a chvíľu na to po koši rovnakého hráča znova – 78:79. Tu kdesi sa mohol duel zlomiť, ale útočné doskoky dali v oboch prípadoch Patriotom šancu na druhý pokus a ten v oboch premenili. Aj vďaka tomu v závere nepanikárili, ale dokázali sa znova odpútať a doviesť duel do víťazného konca – 88:80.

REČ ŠTATISTÍK. Strelecky sa z interistov najviac darilo Richardovi Körnerovi a Arnasovi Beručkovi. Obaja dosiahli po 24 bodov. Dvojciferný bol aj Lautaro López, autor 14 bodov. Za zmienku isto stojí aj 12 doskokov Michaela Fuseka. Inter sa víťazom vo väčšine ukazovateľov vyrovnal, avšak znova ho ku dnu ťahala mizerná bilancia z čiary trestných hodov – z 27 pokusov zahodili žlto-čierni viac ako polovicu.

ČO ĎALEJ? Ďalší zápas mali žlto-čierni odohrať v sobotu, avšak v Eurovia Aréne sa cez víkend uskutoční celoplošné testovanie na covid-19. Súboj s Lučencom tak bolo nutné preložiť na piatok 30. októbra. Naďalej však platí, že pre prísne opatrenia nesmieme do haly pustiť divákov, bude sa teda opäť hrať za zatvorenými dvermi. Duel si však budete môcť pozrieť prostredníctvom on-line prenosu huste.tv.

LEVICE: Krajčovič 25, Wade-Chatman 16, Bojanovský 13, Abrhám 12, Černokojev 6 (Bachan 9, Volárik 3, Chaban 2, Juríček 2). Tréner: M. Madzin.

INTER: Körner 24, Beručka 24, López 14, Fusek 6, Borodovčák 3 (M. Malovec 8, Koller 1, Boros 0, T. Malovec 0, Galata 0). Tréner: A. Blanco Vila.

TH: 20/15 – 27/13.

FAULY: 26 – 18.

TCH: 34. Bojanovský.

TROJKY: 29/11 – 24/9.