Pred play-off ešte jedno skvelé víťazstvo

MBK HANDLOVÁ – INTER BRATISLAVA 68:84

PRIEBEH: Handlovčania, dobre naladení po nedávnych víťazstvách v Spišskej Novej Vsi a Nitre, začali pred vlastným publikom s dobrou energiou a rýchlo sa ujali dvojciferného vedenia (napr. 14:2 či 18:7), ale Inter nespanikáril a po pomalšom rozbehu začal hrať svoju hru. Už v druhej štvrtine prevzal opraty, keď sa ujal vedenia 24:23 a hoci potom, po zmene strán, ešte na chvíľku prehrával 39:41, po zvyšok stretnutia udával tón. Bratislavčania pozorne bránili, v útoku hrali umne. Keď potrebovali skórovať, skórovali. Keď bolo treba zastaviť domácich, tak ich zastavili. Vďaka tomu si ešte v tretej časti utvorili dvojciferný náskok a keďže z koncentrácie nepoľavili ani vo štvrtej štvrtine, tak ho dokázali zveľadiť až na 23 bodov (78:55). Inter napokon vyhral 84:68.

BOD ZLOMU: Ťažko vybrať jeden. Dôležité bolo, že sa už v prvej štvrtine interisti oklepali z náporu hostí, že v druhej preberali iniciatívu, že v tretej predviedli niekoľko dôležitých „stopiek“ a sami trafili a že ani vo štvrtej desaťminútovke nepoľavili, kým si neboli istí víťazstvom.

REČ ČÍSEL: Hlavný rozdiel? Inter strieľal za dva body s úspešnosťou 71 %, kým „baníci“ 39 % (za tri body Inter 32% a Handlová 28 %).

HRDINA VEČERA: Gojko Sudžum neodohral ani 24 minút, no aj tak stihol nastrieľať 24 bodov pri vynikajúcej 83-percentnej úspešnosti streľby z hry.

ČO ĎALEJ? V prvom kole play-off narazíme na Prievidzu. Začíname už túto sobotu o 17:30 hod. na súperovej pôde. Doma hráme v stredu 17. apríla od 18:00. Tretí duel je na programe opäť v Prievidzi, a to v sobotu 20. apríla. Všetky tri kolá vyraďovacej časti sa po novom hrajú na tri víťazstvá. Takže ak by séria s Prievidzou nebola rozhodnutá v najkratšom možnom čase, tak sa bude pokračovať aj v utorok 23. apríla v Bratislave a prípadný rozhodujúci piaty duel by rivali absolvovali vo štvrtok 25. apríla v Prievidzi.

ŠTATISTIKY:

(23:15, 14:24, 15:23, 16:22)

HANDLOVÁ: Marrow 16, Moffe 15, Petráš 14, Kádaši 5, Láštic 5 (Johnson 7, Balčiunas 4, Yarbrough 2, Bolf 0, Vránsky 0, Obert 0, Pipíška 0).

Tréner: N. Miloševič.

INTER: Smith 21, Zdanavičius 12, Pavlovič 8, Daye 7, Hudec 3 (Sudžum 24, Szabó 6, Kozlík 3, Ďurečko 0, D. Koller 0, Minarovjech 0).

Tréner: D. Rakočevič.

TH: 21/16 – 19/11.

FAULY: 20 – 21.

TROJKY: 21/6 – 28/9.

DIVÁCI: 450.

ROZHODCOVIA: Kúkelčík, Margala, Izák.

POVEDALI PO STRETNUTÍ (podľa basketliga.sk)

Nenad MILOŠEVIČ (tréner Handlovej): „Už pred týmto zápasom som vravel, že Inter patrí k najkvalitnejším tímom. Gratulujem im a želám im všetko dobré do play-off. Náš tím sa musí dostať zo zdravotných problémov, ktoré napadli našich kľúčových hráčov. Verím, že pôjdeme dobre pripravení do Komárna na náš prvý zápas.“

Danilo RAKOČEVIČ (tréner Interu): „Som spokojný s týmto zápasom. Nastavili sme sa na play-off výhrami nad Komárnom a Handlovou. Musíme si udržať túto energiu do ďalších zápasov.“