Aktuality

Porušili sme tradíciu a ulovili ďalšieho zaujímavého Litovčana

Len pred pár dňami sme predstavili Tomasa Zdanavičiusa, o ktorom pevne veríme, že bude kráčať v stopách krajanov Arnasa Beručku a Džiugasa Slavinskasa. Dnes môžeme oznámiť meno ďalšej letnej akvizície a opäť to bude litovský basketbalista. Inter posilní 23-ročný krídelník Paulius Poška.

Poška je odchovanec slávneho Lietuvosu Rytas Vilnius, za ktorý v minulosti nastupoval aj na turnajoch Adidas Next Generation (juniorskej súťaže pod gesciou Euroligy, ktorú tento rok s belehradským Mega Basketom vyhral ex-interista Timotej Malovec). Je tiež juniorským reprezentantom pobaltskej krajiny, ktorú v roku 2019 reprezentoval na európskom šampionáte do 20 rokov. Dva roky predtým dokonca pomohol Litve vybojovať bronzové medaily na majstrovstvách sveta do 17 rokov! Hráčske skúsenosti má z najvyššej a druhej najvyššej litovskej súťaže. V predminulom ročníku sa dokonca predstavil v prestížnom EuroCupe v drese BC Lietkabelis. V 4 zápasoch dosiahol priemer takmer 5 bodov na zápas. Uplynulú sezónu absolvoval v estónsko-lotyšskej lige ako hráč BK Ogre.

Aj túto posilu predstavil Michal Ondruš, generálny manažér žlto-čiernych: „Ak by som to mal odľahčiť, poviem, že sme porušili našu tradíciu mať v každej sezóne jedného lotyšského litovského basketbalistu. Toto je druhý. Môžeme predstaviť hráča na pozíciu štyri a v prípade potreby aj tri, čo nám dodáva istú hernú variabilitu. Paulius je dobrý strelec, vysoký hráč. Tandem Zdanavičius – Poška môže priniesť do našej hry ozajstnú kvalitu a podporu pre našich mladých hráčov. Verím, že variant s dvomi litovskými legionármi vnesie kvalitu nielen do nášho herného prejavu v zápasoch ale aj do nášho tréningového procesu.“

X

X

X

FOTO: proballers.com

    


Zoznam aktualít

Naši partneri