Aktuality

Sme späť!

Sme späť! V pondelok 23. augusta premiérovo vybehli na palubovku Eurovia Arény bok po boku tí, s ktorými Inter Bratislava počíta pre sezónu 2021/22. A-tím pod vedením trénera Olega Meleščenka a jeho asistenta Edgarsa Jaunzemsa najprv absolvoval „zoznamovaciu“ poradu s vedením klubu aj so „staffom“, ktorý sa bude starať, aby všetko šliapalo ako má, a potom už vybehol na večerný tréning.

Zišlo sa na ňom šesť mladých odchovancov Interu, ktorých fanúšikovia dobre poznajú už z minulej sezóny: nechýbali teda bratia Timotej a Matúš Malovcovci, Daniel Randuška, Martin Koller, Zsolt Boros a Tomáš Borodovčák. Výraznou oporou by aj naďalej mal byť reprezentačný pivot Michael Fusek. Do Bratislavy včas dorazili aj portorický reprezentant Ivan Gandia-Rosa, Chorvát Jure Zubac a Američan Trevor Blondin. Skomplikoval sa príchod jeho krajana Dakotu Quinna, ktorý nemohol pricestovať zo zdravotných dôvodov. Túto nemilú situáciu manažment žlto-čiernych intenzívne rieši. Už teraz môžeme prezradiť, že túto partiu by v letnej príprave od budúceho týždňa mohli doplniť ďalší mladí basketbalisti, odchovanci interistickej „pyramídy“.

Pokiaľ ide o harmonogram prípravných stretnutí, s istotou vieme, že premiéra interistov čaká v piatok 3. septembra, keď si vo federálnom pohári zmerajú sily s Opavou. O dva dni v rovnakej súťaži nastúpia proti Svitu. Veríme, že vzhľadom na platné opatrenia, bude možné hrať v Eurovia Aréne pred fanúšikmi. Celkovo je na programe deväť prípravných stretnutí. „Ostrú“ premiéru absolvujú žlto-čierni v stredu 6. októbra, keď v súboji 1. kola Niké SBL privítajú úradujúceho majstra zo Spišskej Novej Vsi. Je celkom pravdepodobné, že tento duel už Bratislavčania odohrajú v pezinskom „exile“, o čom však bude klub včas informovať prostredníctvom webu, FB aj Instagramu.

Inter sa v nasledujúcej sezóne 2021/22 predstaví v spomínanej Niké SBL, tradične aj v Slovenskom pohári a premiérovo si vyskúša nadnárodný Alpe Adria Cup. Súperov pre skupinovú fázu by mal spoznať už túto stredu.

Čo dodať? Pevne veríme, že situácia nám umožní pravidelne sa stretávať na basketbale. Vždy sme opakovali, že hrať pred prázdnymi tribúnami nie je ono. Tešíme sa na Vás. Sledujte nás na webe i sociálnych sieťach, kde tiež postupne chystáme zaujímavé novinky.     

Čo dodať?  

INTER DO TOHO!  


Zoznam aktualít

Naši partneri