Prekliatie pokračuje: ďalšia tesná prehra

BK ARMEX DĚČÍN – INTER BRATISLAVA 80:79

(27:22, 17:20, 19:17, 17:20)

Zase tesná prehra. Tento raz úplne najtesnejšia! Inter aj bez svojich opôr Michaela Fuseka, Džiugasa Slavinskasa a mladého Matúša Malovca odohral v Děčíne veľmi zaujímavú partiu. Na jej konci sa však netešil. Prehra o jediný bod má však aj pozitívny rozmer – ak by sa medzi Interom a Ďečínom rozhodovalo o postupujúcom, pri rovnosti bodov by mali žlto-čierni výhodu lepšieho skóre zo vzájomných duelov, keďže prvé meranie síl vyhrali 88:81.

PRVÝ POLČAS. Keď Inter sprvoti opakovanie viedol, domáci sa vždy dotiahli. Ba v závere ofenzívne poňatej prvej časti sa predrali vpred a vyhrali ju 27:22. Inter doťahoval a Inter viedol. Aj v druhej časti sa vedenie prelievalo zo strany na stranu. Na prestávku napokon odchádzal Děčín o čosi spokojnejší, keď vyhrával 44:42.

DRUHÝ POLČAS. Po zmene strán sa naďalej hrala tesná partia, Bratislavčania opakovane viedli aj počas tretej časti, ale vždy len tesne. Nakoniec si však do poslednej štvrtiny prenášali manko 59:63. Naposledy viedli interisti v 34. minúte po trojke Ivana Gandia-Rosu 69:65. Domáci kontrovali dvomi dvojbodovými košmi, ba postupne zužitkovali širšiu rotáciu, znova sa ujali vedenia a vypracovali si až 8-bodový náskok. Málokto by veril, keď Děčín dve minúty pre koncom vyhrával 77:69, že z toho ešte bude dráma. Ale bola. Lenže ani Ivanova trojka pár okamihov pred klaksónom, ktorou skorigoval na konečných 79:80, už nemohla odvrátiť prehru žlto-čiernych.

REČ ŠTATISTÍK. Hostia nás pri absencii našich podkošových opôr Fusa a Džiugasa „preskákali“ 46-38, no skutočným problémom bolo až 18 útočných doskokov... Škoda aj 14 strát, súper ich mal 10... Samozrejme, škoda tiež trestných hodov, z ktorých sme zahodili 12 z celkovo 30. Premeniť tak o dva viac... Najlepším strelcom bol Trevor Blondin, autor 28 bodov a 10 doskokov. Double-double opäť dosiahol aj Jure Zubac, keď si pripísal 21 bodov a 13 doskokov. Rovnako 21 bodov nastrieľal Ivan Gandia-Rosa, ktorý za 40 minút ani na sekundu nezišiel z ihriska. Timo Malovec sa pridal 9 bodmi, no nik ďalší sa už nepresadil a to je škoda. Jediný kôš ktoréhokoľvek zo šiestich ďalších chalanov by totiž znamenal víťazstvo.

ČO ĎALEJ? Inter sa v Alpsko-jadranskom pohári predstaví aj budúci týždeň, keď vycestuje na duel do slovinského Senčuru, kde hrá v utorok 16. novembra. Ešte predtým, v sobotu 13. novembra, nás potom čaká duel na ihrisku úradujúceho šampióna v Spišskej Novej Vsi. Najbližšie domáce stretnutie odohráme až 8. decembra proti Svitu so začiatkom o 18:00. Medzitým nás čaká šesť súbojov na ihriskách súperov a ešte aj tzv. asociačný termín vyhradený pre reprezentačné zápasy.

DĚČÍN: Pomikálek 18, Svoboda 16, Siska 15, Nichols 13, Prahl 0  (Kroutil 10, Mach 4, Osaikhwuwuomwan 4, Bobek 0, Žikla 0).

Tréner: T. Grepl.

INTER: Blondin 28, Zubac 21, Gandia-Rosa 21, T. Malovec 9, M. Koller 0 (Orihel 0, Boros 0, Borodovčák 0, D. Koller 0, Randuška 0).

TH: 17/15 – 30/18.

FAULY: 26 – 20.

TROJKY: 29/9 – 24/9.

DIVÁCI:  N/A.

ROZHODCOVIA: Mordal, Skorek, Podkowinska (všetci Poľ.).