Aktuality

A zase smer Belehrad

Už vo štvrtok vyrazili družstvá Interu do 14 rokov (žiaci) a do 17 rokov (kadeti) pod vedením trénerov Karola Wimmera a Andreho Bachmanna smer Belehrad, aby sa v srbskej metropole cez víkend predstavili na kvalitne obsadenom turnaji. Ide o rovnaké podujatie, na ktorom tím mladších žiakov vlani v novembri obsadil skvelé tretie miesto.

Družstvo do U17 sa predstaví v päťčlennej skupine, v ktorej ho čaká OKK Belehrad, čo je vlastne mládežnícky tím Mega Basketu, ktorý vychoval aj Nikolu Jokiča a kde momentálne pôsobí náš odchovanec, slovenský reprezentant Timotej Malovec, ďalej Galeb Herceg Novi z Čiernej Hory, KK Janče zo Slovinska a taliansky celok Pallacanestro Terst.

V kategórii U14 sa turnaja zúčastňuje celkovo 16 družstiev, vrátane klubov ako Crvena zvezda Belehrad, Partizan Belehrad, či Basketbalová akadémia Zazu Pačuliu. Tie sú rozdelené do štyroch skupín. Interisti boli vyžrebovaní do B-skupiny spolu s bulharským Buba Basket, čiernohorským KK Probasket Tivat a so srbským KK Triumph Niš. Najlepší dvaja zo skupín postupujú do ďalších bojov, ktoré sa hrajú play-off systémom.


Zoznam aktualít

Naši partneri