34. kolo: Inter – Svit 78:83

Inter Bratislava – Iskra Svit 78:83

(17:13, 26:25, 13:20, 22:25)

Unavení interisti, ktorí odohrali štvrtý ligový zápas za posledných osem dní, neudržali tretiu priečku. Po sobotnej prehre vo Svite podľahli Iskre aj doma. Podtatranci pritom dokázali žlto-čiernych zdolať v Bratislave po dlhých deviatich rokoch.

PRVÁ ŠTVRTINA. Úvod v podaní domácich vôbec nevyzeral zle. Vedenie 7:2 síce rýchlo stratili, ale darilo sa im to, čo je v súbojoch so Sviťanmi obvykle najdôležitejšie – nedovoliť im, aby sa chytili v ofenzíve a nepúšťať sa s nimi do prestrelky. Aj vďaka tomu Inter po prvých desiatich minútach vyhrával 17:13

DRUHÁ ŠTVRTINA. Obraz hry sa postupne zmenil v druhej štvrtine, čo sa odrazilo aj na jej skóre 26:25. Domáci počas nej prehrávali i vyhrávali (najviac o sedem bodov), podstatné je, že na prestávku odchádzali s vedením 43:38.

TRETIA ŠTVRTINA. Problémy nastali, podobne ako v sobotu, po zmene strán. Sviťania vtedy dokázali pribrzdiť interistov a vyhrať túto časť 22:13, teraz 20:13. Keďže Inter v posledných takmer troch minútach tretej časti nedokázal skórovať, Podtatranci zo 48:56 otočili na 58:56 a za tohto stavu sa išlo do poslednej desaťminútovky.

ŠTVRTÁ ŠTVRTINA.

Práve v momentoch, keď Bratislavčania potrebovali skórovať, prišli zbytočné chyby, nepripravené strely, nešťastné rozhodnutia. A tak hostia opakovane odskočili až na sedem bodov a aj napriek snahe domácich, zápas v koncovke kontrolovali. Vyhrali 83:78 a ak zvládnu aj sobotný duel v Leviciach, do play-off postúpia z tretieho miesta, Inter zo štvrtého.

REČ ŠTATISTÍK. Vo väčšine štatistických ukazovateľov Inter nebol výrazne horší než Svit, mierne zaostával v streleckej úspešnosti, ale súpera dosť zásadne preskákal (45-33 na doskoky)... Strelecky sa znova chytil Arnas Beručka, autor 22 bodov. Dvojciferný nástrel mal aj 12-bodový Duke Shelton, taktiež Matúš Malovec s Richardom Körnerom, ktorí nastrieľali po 11 bodov a Lautaro López, ktorý s 10 bodmi, 8 doskokmi a 10 asistenciami znova siahal na triple-double... Michael Fusek i napriek limitovanej minutáži (odohral len cez 20 minút) zaznamenal po 8 bodov i doskokov.

ČO ĎALEJ? V sobotu nás čaká posledný zápas základnej časti. V Eurovia Aréne privítame Prievidzu. Aby sme zostali v hre o tretie miesto, musíme ju bezpodmienečne zdolať a spoliehať sa, že Svit zaváha v Leviciach. V každom prípade, následne, v stredu 14. apríla, nás čaká úvodný zápas štvrťfinálovej série. Vieme, že začneme doma. A vieme, že nesmieme zakopnúť, keďže prvé kolo sa hrá len na dve víťazstvá. Nevieme však, proti komu nastúpime. Respektíve: ak skončíme tretí, čaká nás Prievidza. Ak štvrtí, rozdáme si to s Lučencom. V prvom kole budú mať dva najlepšie tímy po základnej časti, teda Levice a Spišská Nová Ves, voľno.

INTER: Beručka 22, M. Malovec 11, Körner 11, López 10, Fusek 8 (Shelton 12, Galata 2, Randuška 2, T. Malovec 0).

SVIT: Baker 16, Green 12, Mokráň 10, Andrews 2, Baldovský 0 (Avramovič 24, Parsons 19, Horváth 0, Turza 0).

Tréner: R. Ištvánik.

TH: 17/11 – 22/13.

FAULY: 22 – 21.

5 FAULOV: 40. Beručka.

TCH: 40. Beručka.

TROJKY: 23/7 – 21/8.