Aktuality

Nech rozlúčka stojí za to!

Inter ani v prípade úspechu nemá šancu postúpiť zo základnej skupiny. Dve miestenky do ďalšej fázy si v predstihu zaistili Benfica Lisabon a Zorg en Zekerheid Leiden. Inter už nemôže skončiť lepšie ani horšie ako na tretej priečke. To však neznamená, že dnes už o nič nejde. Práve naopak!

Každý dobrý výsledok slovenského tímu v pohárovej Európe sa počíta. Žlto-čierni majú dnes navyše príležitosť potvrdiť, že mali na viac a že prehry s Leidenom, ktoré im v konečnom zúčtovaní podrazili nohy, patrili do kategórie smolných, ak nie rovno zbytočných. Navyše, cez víkend oslabení zaváhali aj v Lučenci. Potrebovali by teda impulz, ktorý by ich nakopol do ďalších náročných bojov v SBL.

Legendárna Benfica, ktorá má na konte 27 titulov a 22 pohárových primátov, má ešte silnejšiu motiváciu, keďže na diaľku bojuje s Leidenom o prvú priečku v skupine a teda o výhodnejšiu východiskovú pozíciu do ďalších bojov. Orly doma žlto-čiernych zdolali 77:68. Verme, že scenár spred troch týždňov sa nebude opakovať a s pohárovou Európou sa rozlúčime víťazstvom.  

X

JE DOBRÉ VEDIEŤ

- Náš pivot a kapitán slovenskej reprezentácie Michal Baťka v uplynulých dňoch oznámil, že dáva zbohom reprezentácii. Učinil tak z rodinných dôvodov.

- Benfice sa darí aj v najvyššej portugalskej súťaži. S bilanciou 7 – 1 je v LPB aktuálne druhá za vedúcim FC Porto, ktoré má bilanciu 8 – 0. 

X

POVEDAL PRED ZÁPASOM

Aramis NAGLIČ (tréner Interu): „Utvorili sme o nás nejaký obraz a ten chceme zachovať až do konca. Po celý čas sme boli konkurencieschopní. Ukázali sme, že aj tím zo Slovenska môže hrať rovnocenné partie v Európe. Ani pri prehrách nám nechýbalo veľa. Dôležitá je aj naša chuť vrátiť sa do dobrej formy. Nemáme ten komfort, aby sme si mohli dovolili nechať nejaký zápas plynúť len tak. Čaká nás najsilnejšie družstvo v našej skupine, nebude to ľahká práca. Navyše, nevieme ešte, kto presne nastúpi, keďže viacerí hráči nie sú stopercentne zdraví. Zápas ale chceme naplno využiť, bude to najlepšia možná príprava na to, čo nás čaká ďalej.“


Zoznam aktualít

Naši partneri