Aktuality

Opäť doma, ale po novom (opäť) bez divákov

Koniec dlhého čakania na domáci zápas. Zápasom proti Iskre Svit sa vraciame do nášho prechodného domova v Pezinku. Lenže naše nadšenie je značne limitované skutočnosťou, že budeme hrať za zatvorenými dvermi. Pre sprísnené protiepidemické opatrenia, ľudovo prekrstené na logdan či logdam, nemôžeme pustiť do haly ani očkovaných fanúšikov. A to ani len v minimálnom počte. V kolónke „diváci“ tak bude zase svietiť nula, pokým sa opatrenia neuvoľnia. Mrzí nás to o to viac, že postupne sme začínali pociťovať zvyšujúci sa záujem o naše účinkovanie v pezinskom „exile“ a na osobné stretnutia s našimi priaznivcami sme sa skutočne tešili. Stačí sa spýtať, chalanov...

V zápase 12. kola Niké SBL privítame spomínaný Svit. Je to náš tabuľkový sused, nachádza sa pod nami na siedmej pozícii. Na konci októbra sme mu na jeho ihrisku tesne podľahli 94:97 po predĺžení. Odvtedy nastúpil na päť zápasov, pričom vyhral jediný, ale rovno na palubovke majstrovskej Spišskej Novej Vsi. Aj to poukazuje na skutočnosť, že Podtatrancov neradno podceniť. Ich obrana síce nefunguje podľa predstáv trénera Róberta Ištvánika, čo sa prejavuje aj na výsledkoch a negatívnej bilancii 3-7, avšak keď sa správne zbláznia v ofenzíve, sú ozaj nepríjemným protivníkom.

Interisti sa musia sústrediť najmä na svoj výkon. Cítiť z nich odhodlanie hodiť za hlavu zaváhanie v Komárne, kde v sobotu, bezprostredne po reprezentačnej prestávke, prehrali 71:81. Chýbal síce dlhodobo zranený Michael Fusek a opäť aj Trevor Blondin, no aj tak nik nepochybuje, že žlto-čierni majú na viac, než predviedli na juhu Slovenska. Teraz to môžu opäť dokázať a nadviazať na dobré výsledky spred reprezentačnej prestávky, keď triumfovali v slovinskom Senčure a aj na palubovke Lučenca.

Mrzí nás, že sa na basketbale nemôžeme stretnúť osobne. Duel si však môžete pozrieť aspoň v internetovom prenose prostredníctvom Niké TV. Doma by sme do konca kalendárneho roka mali hrať ešte tri ďalšie stretnutia a ak sa čokoľvek zmení, budeme vás však informovať všetkými kanálmi, ktoré máme k dispozícii. Dovtedy sa pre Vás pokúsime zabezpečiť adekvátny spravodajský servis, aby ste nás mohli podporovať aspoň na diaľku.

Ďakujeme Vám a... INTER DO TOHO!

X

POVEDAL PRED ZÁPASOM

Michal ONDRUŠ (GM Interu): „Do ligového kolotoča sme sa vrátili veľmi nevydareným výkonom v Komárne, kde sme domácim prakticky darovali dva body. Máme možnosť v zápase proti Svitu na reparát. Žiaľ, pre prázdnym hľadiskom. Žiaľ, bez divákov. Mám taký pocit, že si budeme na nejaký čas musieť zvykať na rovnaký režim, aký sme zažili v minulej sezóne. Čakajú nás teda zápasy bez divákov, bez atmosféry, bez toho pravého náboja. Nič sa ale nedá robiť, všetci máme rovnaké podmienky. Verím, že sa družstvo zlepšeným výkonom rehabilituje za veľmi nevydarený výkon z Komárna.“