Aktuality

Ako si počínali mladí Interisti

Počas uplynulého týždňa mala naša mládež opäť nabitý program. Zápasový kolotoč sa začal už v utorok, kedy žiaci nastúpili doma proti rovesníkom z Levíc.

Interisti pod vedením Romana Ivana vstúpili do zápasu odhodlaní vyhrať. Vôľu splniť svoj cieľ ukazovali už od úvodných minút, kedy prvý polčas vyhrali vysokým rozdielom 65:14. Súperovi z Levíc jasne dokazovali, kto je v tomto zápase lepší. Tréner rotoval hráčov aj z mladších kategórii, ale tlak na súpera zostával rovnaký. V útoku sme predvádzali oku lahodiace akcie a v obrane sme súperovi nedovolili takmer nič. Výsledné skóre 121:27 hovorí za všetko.

Starší žiaci vycestovali na svoje zápasy na palubovky súperov. Necestovali až tak ďaleko, keď v sobotu sa predstavili v Pezinku. Od úvodných minút sme jasne dominovali na oboch stranách ihriska. Súper za prvý polčas dokázali nastrieľať len 20 bodov, zatiaľ čo my 49. Po polčasovej prestávke sme pokračovali vo svojej hre a konto súpera sme nakoniec zaťažili až 110 bodmi. O výhre nebolo pochýb. V nedeľu sme sa predstavili na palubovke mestkého rivala MBK Karlovka. Scenár tohto zápasu pripomínal ten zo soboty. My sme nastúpili vo veľkom štýle, keď si súper s nami nevedel rady hlavne v obrane. Počas prvých dvoch štvrtín sme si dokázali vytvoriť až náskok 28 bodov. Druhá polka zápasu sa niesla v priateľskej atmosfére, keď obaja tréneri dali šancu všetkým hráčov, ktorí boli k dispozícií. Výsledok 108-38 v náš prospech znamenal ďalšiu výhru na konte.

Svoje zápasy mali na programe aj mladší žiaci „čierni“. Tí pod vedením Michala Rosivala privítali na domácej pôde chlapcov z Trnavy. Zápas sme pod svoju taktovku zobrali od úvodného rozskoku my. Prvá štvrtina vyznela lepšie pre Inter, kedy sme vyhrávali v pomere 25:4. Zvyšok zápasu sa niesol v podobnom duchu ako jeho začiatok. Aj napriek chorobami oklieštenej zostave sme si so súperom robili v podstate čo sme chceli. Výborná obrana, ktorú chlapci predvádzali zastavila súperové skóre na pätnástich bodoch, pričom v poslednej štvrtine sme uhájili čisté konto. Druhý zápas mladších žiakov proti Trnave sa niesol v podobnom duchu ako ten predchádzajúci. Interisti pokračovali vo výbornej obrane z čoho pramenili aj pekné akcie v útočnej časti hry. V tomto zápase dokonca pridali aj druhú štvrtinu kde si udržali čisté konto. Výsledné skóre 71:12 znamenalo aj druhú výhru pre zverencov trénera Rosivala.

Posledný zástupca z radov mládeže boli mladší žiaci ale tento krát „žltí“. Tí odohrali svoje dva zápasy v Leviciach. V oboch zápasoch nám nevyšiel vstup do stretnutia, kedy domáci využili našu nekoncentrovanosť a vytvorili si náskok 12 respektíve 23 bodov. Po polčasovej prestávke a dohovore trénera Oravca sa chlapci prebrali k životu a obrátili priebeh prvého zápasu vo svoj prospech. Bodov sa najviac darilo Józsovi, ktorý zaznamenal 14 bodov. V druhej zápase nám sily na obrat zápasu už nestačili a domáci si poľahky dokráčali k víťazstvu.