Aktuality

Mladí interisti znova hrýzli

Sobotnému programu 6. kola najvyššej súťaže basketbalistov predchádzala neistota, či sa podarí včas zaistiť testovanie všetkých hráčov a či výsledky nebudú také, aby znemožnili odohranie niektorých zápasov. Napokon boli všetky negatívne, a tak sa mohlo hrať.

V dvoch prípadoch sa, presne podľa očakávaní, z víťazstiev tešili jasní favoriti – družstvá Spišskej Novej Vsi a Levíc. Len v Bratislave sa hral duel, ktorý nemal jasného favorita. Ten sa skončil jasným víťazstvom domáceho Interu nad Iskrou Svit 102:89. Skvelými výkonmi sa oň pričinili aj dvaja z mladučkých odchovancov: 17-ročný Tomáš Borodovčák prispel 13 bodmi, o rok mladší Timotej Malovec dal o bod menej, pričom premenil 4 z 5 trojkových pokusov a pridal aj 4 asistencie. Opäť navyše zaúčinkovala ich energia v defenzíve, kde sa pridali aj ďalší dvaja kadeti Martin Koller a Zsolt Boros. „Určite sme potrebovali výhru, správne sa naladiť po troch prehrách. Do zápasu sme vstúpili dosť dobre. Obranu sme zvládli. Na konci sme mohli trocha povoliť, lebo sme videli, že vyhrávame, ale podľa mňa to bol dobrý tímový výkon,“ vravel azda najperspektívnejší zo sedmičky talentovaných odchovancov Timotej Malovec a netajil radosť, že konečne sa chytil a dosiahol svoje prvé body v SBL: „Od začiatku mi spoluhráči aj tréner pripomínali, že nič zložité, čakať na príležitosť a keď sa naskytne, vystreliť. Chytil som sa, padli mi štyri strely, tak som rád. Nebol som zvyknutý strieľať takéto trojky, ale musel som sa prispôsobiť a zlepšiť si streľbu.“

Inter v tabuľke preskočil práve Sviťanov. Tí sa síce mohli spoľahnúť na presnú ruku 30-bodového DeSeana Parsonsa a aj výkony jeho krajanov Daquaisa Andrewsa a Dominica Greena vyzerajú pri pohľade do štatistík celkom dobre, avšak Iskre chýbala tímovosť i dôraz v defenzíve.

X

X

Článok pôvodne vyšiel v denníku Šport. Ďakujeme za súhlas so šírením.


Zoznam aktualít

Naši partneri