Aktuality

Už raz našli správny recept

Basketbalisti Interu Bratislava, úradujúceho majstra Slovenska, dnes absolvujú svoju štvrtú previerku v rámci A-skupiny Európskeho pohára FIBA. V maďarskom Pécsi budú čeliť súperovi, ktorého v úvodnom kole tesne zdolali 88:87.

Už včera zamierila výprava žlto-čiernych na juh. Ako posledný, štvrtý tím základnej skupiny si zmerajú sily s druhým, ktorý je však pred nimi len o skóre. Čo ich čaká v Pécsi, objasnil kouč Aramis Naglič: „Pécs dominuje v maďarskej lige, neprehral ešte ani jeden zápas. Doma je výrazne lepší než vonku. Majú útočne veľmi talentovaný tím, v domácej súťaži priemerne nastrieľajú vyše deväťdesiat bodov a majú výborné percento streľby za tri body. Na to sa musíme pripraviť. Atleticky a fyzicky to nie je dominantný tím ako Benfica, s ktorou sme sa stretli minulý týždeň. S Pécsom sa dá hrať, ale musíme dávať naozaj pozor na to, čo som povedal, teda na ich ofenzívny talent. Nebudú príliš tlačiť v obrane, ale hrajú na veľa bodov, majú rýchlu prechodovú fázu, dobre rozťahujú hru, rýchlo si posúvajú loptu a majú výbornú streľbu.“ Dobrou správou je, že do zostavy by sa mal vrátiť rozohrávač Mário Ihring, ktorého v uplynulých dňoch vyradili zdravotné problémy.

Práve dnes sa začína druhá polovica skupinovej fázy a výsledok dnešného stretnutia môže výrazne prehovoriť do tzv. postupovej matematiky. Dobre vedomí sú si toho aj Bratislavčania, ktorí po spomínanom víťazstve nad Pécsom prehrali pred dvomi týždňami v holandskom Leidene (67:70) a pred týždňom aj v portugalskom Lisabone 68:77. „Teoreticky sme mohli mať lepšiu bilanciu, ale aj horšiu. Aj to ukazuje, že sú to kvalitní súperi. Som rád, že s nimi hráme, lebo sa môžu individuálne zlepšovať hráči i naša hra. Pre nás je dôležité, že posledné dva zápasy máme doma. Máme všetko vo našich rukách a skúsime spraviť maximum. Uvidíme, kam prídeme. Keď hovoríme o šanciach na postup, Benfica reálne má na to, aby bola prvá. Leiden má lepšie šance než my, lebo sme tam prehrali o 13 bodov. Ale bojovať budeme do konca. Je to pre nás dobrá skúsenosť,“ skonštatoval 54-ročný chorvátsky odborník Naglič.

X

X

Článok pôvodne vyšiel v denníku Šport. Ďakujeme za súhlas so šírením.


Zoznam aktualít

Naši partneri