Aktuality

Hráme proti koncu sezóny

Termín: streda 21. apríla od 17:00

Hráme proti koncu sezóny – tak sa v basketbalovom žargóne označuje situácia, v ktorej sa ocitol Inter pred rozhodujúcim tretím stretnutím štvrťfinálovej série proti BKM Lučenec. Prvé kolo play-off sa tento rok hrá len na dve víťazstvá. Ak teda Bratislavčania uspejú, už v sobotu ich čaká začiatok semifinálovej série proti Leviciam. Ak by ale Novohradčanom dovolili po prvý raz v tejto sezóne (a zároveň po mnohých rokoch) v Eurovia Aréne uspieť, ročník 2020/21 sa pre nich definitívne skončí. Žiadna šanca na reparát už neprichádza do úvahy.

Ako málo chýbalo, aby už boli žlto-čierni v druhom kole? Je pravda, že po minulotýždňovom domácom triumfe 85:75 v sobotu v Lučenci neodohrali svoje najlepšie predstavenie. Už v prvom polčase im chýbala obvyklá energia a dravosť, no bola to tretia štvrtina, v ktorej si skomplikovali život, keď ju prehrali 10:20. V záverečnej perióde už strácali o 16 bodov, keď odrazu začali hrať ako z učebnice. Kebyže im v závere padla trojka, duel by vyhrali. Toľko šťastia však nemali, a tak sa z tesného víťazstva 69:67 tešili Lučenčania, ktorí sa v záverečných troch minútach nezmohli na bod.

Je teda jasné, aký výkon sa od Bratislavčanov očakáva v poslednej možnej štvrťfinálovej bitke: plnokrvný, agresívny, pritom však disciplinovaný. Potvrdzujú to aj slová asistenta Edgarsa Jaunzemsa, ktorý vedno s hlavným koučom Olegom Meleščenkom pripravoval žlto-čiernych na rozhodujúci boj: „V prvom rade nechceme, aby sa naša sezóna skončila už túto stredu. Vieme, čo sme nerobili správne v druhom zápase a zapracovali sme na tom. Kľúč k víťazstvu bude tkvieť predovšetkým v našej obrane, ako agresívne budeme hrať v úvodných minútach. Pretože naposledy v Lučenci sme začali hrať dôsledne v obrane až posledných ôsmich minútach. Sme pripravení bojovať a predĺžiť si sezónu. Hráme doma, čo by nám mentálne malo pomôcť.“

Zostáva teda veriť, že skvelá mladá partia vystužená o kvarteto skúsených basketbalistov, ktorá počas sezóny zaznamenala obrovský progres, nestroskotá vo štvrťfinále. Je obrovská škoda, že ani najvernejší fanúšikovia sa stále ešte nedostanú do haly a nebudú môcť podporiť Meleščenkových zverencov. Držte nám však palce aspoň na diaľku: Inter do toho!

X

UŽITOČNÉ LINKY

SÚPISKU INTERU NÁJDETE TU

SÚPISKU LUČENCA NÁJDETE TU

ON-LINE PRENOS SLEDUJTE TU

LIVE ŠTATISTIKY NÁJDETE TU


Zoznam aktualít

Naši partneri