Aktuality

Nadviažeme na dominantné výkony?

Zápas, v ktorom si zmeria sily líder s tímom paberkujúcim na dne tabuľky, by mal podľa „papierových predpokladov“ byť jasnou záležitosťou. Lenže stretávajú sa dvaja veľkí rivali a preto nezabúdajme, že stará pravda znie, že derby nemajú favoritov.

Napokon, takmer presne pred rokom, 11. januára 2019, dokázali Komárňania v Bratislave uspieť i napriek tomu, že nemali nijako oslnivú formu. Vyhrali 69:63 a pre Inter to bola nadlho posledná ligová prehra: v SBL následne vyhral tridsať zápasov v rade! Zostávať veriť, že dnes sa žiadny čierny scenár ani náhodou nebude opakovať. Pomôcť by k tomu mala aj staronová posila: na Pasienky sa vrátil srbský rozohrávač Aleksandar Vlahovič, ktorý bol v roku 2017 oporou majstrovského tímu.

Cez víkend malo Komárno voľno. Inter sa na toto derby navnadil jednoznačným víťazstvom 83:67 v Prievidzi, ktoré získal predovšetkým vďaka bravúrne zvládnutej tretej štvrtine (30:8). Mimochodom, bola to jubilejná desiata výhra v rade a zároveň to bolo dvadsiate víťazstvo nad Hornonitranmi bez prerušenia!

X

POVEDAL PRED ZÁPASOM

Michal BAŤKA (hráč Interu): „Máme teraz víťaznú šnúru, odohrali sme dobré zápasy, najmä posledné dva, keď sme vysoko zdolali Lučenec a jednoznačne vyhrali v Prievidzi. Chceme pokračovať ďalej v hre, ktorú predvádzame. Je to dosť účinné. Od zápasu k zápasu sa zlepšujeme. Komárno má viacerých nových hráčov, odohrali spolu len jeden zápas, ktorý im príliš nevyšiel, ale je to veľká neznáma. Pristupujeme k zápasu zodpovedne, aj keď Komárňania sú teraz poslední či predposlední. Podpísali však skúsených hráčov, s ktorými môžu prekvapiť. Pôjdeme do toho od začiatku naplno s cieľom natiahnuť našu sériu.“

X

JE DOBRÉ VEDIEŤ

- Aktuálna desaťzápasová víťazná šnúra Interu odštartovala práve zápasom v Komárne, kde Bratislavčania 30. novembra vyhrali 97:74. Predtým v októbri zdolali Komárno aj doma 95:77.

- Komárno v tejto sezóne vonku ešte ani raz nezvíťazilo. Naopak, prehralo všetkých desať doterajších zápasov. Ešte o jednu prehru horšie sú na tom však basketbalisti Spišskej Novej Vsi.


Zoznam aktualít

Naši partneri