Aktuality

Každé víťazstvo sa počíta

INTER BRATISLAVA – MBK HANDLOVÁ 78:72

(18:16, 17:18, 20:15, 23:23)

ZÁPLETKA: Inter mal pred zápasom vyrovnanú bilanciu 2-2, keď zvládol oba doterajšie domáce zápasy, v ktorých si poradil so Spišskou Novou Vsou a Prievidzou. Prehral však v Leviciach a naposledy v Lučeneci po „buzzer beateri“ 75:78. O to viac chcel využiť výhodu domáceho prostredia.

PRIEBEH: Bol to pomerne vyrovnaný súboj. Inter viedol najviac o 9 bodov, hostia o 2. Napriek tomu, že žlto-čierni (hrajúci tento raz v čiernych dresoch) mali po väčšinu duelu iniciatívu, akoby sa prispôsobili hosťom. Zápas chvíľami nebol najatraktívnejší, celkom isto nebol prejav ani jedného zo súperov práve najtaktickejší, ale hráčom na palubovke nemožno vytknúť, že by sa nesnažili alebo nebojovali. Nik si však nevytvoril nejaký výraznejší náskok. Dokonca, aj keď Inter v úvode poslednej časti chvíľu viedol 61:52, hostia ešte dokázali vyrovnať na 62:62. Tento stav svietil na tabuli v 35. minúte. Potom zavelili do trháku Tomas Zdanavičius a Jonas Zakas, dobrú energiu doniesol na ihrisko Joseph Allen, Inter sa odpútal a hoci Handlovčania ešte raz dotiahli na rozdiel jediného (dvojbodového) koša, Bratislavčania si koncovku ustrážili a napokon vyhrali 78:72.

HRDINA: Jonas Zakas udrel vždy, keď bolo treba, vrátane dvoch dôležitých trojok v závere, keď sa lámal zápas. Dosiahol 25 bodov, z toho 21 spoza trojkového oblúka. Litovčan pridal aj 5 doskokov a 3 asistencie.

REČ ČÍSEL: Boli sme o čosi lepší na doskoku, keď sme doskočili 45 lôpt, kým súper 39 (na útočné doskoky bolo 16-11) a hrali sme výrazne kolektívnejšie, keď si interisti rozdali 21 asistencií, kým Handlovčania 11. So súperom sme mali podobné percentá úspešnosti streľby, až na trojky, kde sme my mali 30 %, kým súper 10% (alebo inak: kým my sme premenili 9 z 30 pokusov spoza oblúka, „baníci“ 1 z 10). Na druhej strane, z bezprostrednej vzdialenosti nám nasúkali 52, kým my o 18 menej.

ČO ĎALEJ? Cez týždeň nehráme, liga pokračuje až v sobotu 29. októbra. Inter sa predstaví opäť doma, keď na Vietnamskej ulici privíta ambicióznych komárňanských býkov. Začiatok zápasu je o piatej popoludní.

X

ŠTATISTIKY:

INTER: Zakas 25, Zdanavičius 18, Bulatovič 9, Moorman 6, M. Koller 0 (Allen 11, Magdolen 6, D. Koller 3, Ďurečko 0).

Tréner: D. Rakočevič.

HANDLOVÁ: Brown 24, Scott 18, Sedlarevič 7, Pipíška 4, Kádaši 0 (Aranitovič 15, Vojtek 4, Obert 0, Rich. Rožánek 0).

Tréner: T. Bujan.

TH: 28/15 – 27/15.

FAULY: 24 – 22.

5 FAULOV: 29. Moorman – 38. Kádaši.

TCH: 29. Moorman, 29. lavička domácich – 36. lavička hostí.

TROJKY: 30/9 – 10/1.

DIVÁCI: 150.

ROZHODCOVIA: Ženiš, Maragala, Kurpaš.

X

HLASY:

Danilo RAKOČEVIČ (tréner Interu): „Stále opakujem, že pre nás bude každý zápas ťažký. Aj tento bol. Stále sa zohrávame a veľmi na nás v útočných veciach vplýva neskúsenosť, keď niečo netrafíme a potom hráme v opačnom tempe než by sme chceli. Ale v poriadku, počítajú sa víťazstvá a je dobré, že máme čo zlepšovať. Vyhrávame a stále máme čo zlepšiť... Sme veľmi radi, že sme zvíťazili, pretože toto je pre klub emocionálne obdobie po tom, čo zomrel pán Kropilák. Chceli by sme mu venovať toto víťazstvo. Nech odpočíva v pokoji!“

Goran BULATOVIČ (hráč Interu): „Aj tréner pred zápasom hovoril, že každý zápas v tejto sezóne bude ťažký. Vôbec sa nám nedarilo, nemali sme náš deň. Ale ako som povedal chlapcom, dôležité sú výhry. Aj keď sa nedarilo, držali sme sa ako tím po celý zápas. Ukázalo sa to a vďaka tomu sme vyhrali.“

Karol KUČERA (asistent trénera Handlovej): „Videli sme veľmi vyrovnaný duel. Rozhodli maličkosti na oboch stranách. Myslím, že sme prehrali preto, lebo sme mali katastrofálne trestné hody a padali sme na obrannom doskoku. Inter ťažil z toho, že má fyzicky lepšie pripravených a fyzickejších hráčov. Preskákali nás a z toho dávali ľahké koše. V závere sme ešte bojovali o víťazstvo, ale bohužiaľ, nedosiahli sme naň. Chýbal nám Clergeot na rozohrávke. Možno by to bolo úplne iné...“


Zoznam aktualít

Naši partneri