Aktuality

Perfektný obrat pod Tatrami

ISKRA SVIT – INTER BRATISLAVA 78:92

(25:10, 23:25, 17:23, 13:34)

ZÁPLETKA: Inter išiel do Svitu v roli outsidera, túžil však zabojovať o prvé víťazstvo na súperovej palubovke, keďže všetky štyri plné bodové zisky si dosiaľ pripísal doma, v hale na Vietnamskej ulici. Komplikáciou bola absencia amerického pivota Josepha Allena. Mimochodom, Podtatrancov aktuálne vedie Oleg Meleščenko, ktorý stál v uplynulých dvoch ročníkoch práve na lavičke Interu.

PRIEBEH: Hovorí sa koniec dobrý – všetko dobré. Inter začal hrozne. Prvú štvrtinu prehral o 15 bodov, uprostred druhej zaostával aj o 20, keď na ukazovateli svietil stav 39:19 pre domácich. Lenže Goran Bulatovič, Tomas Zdanavičius, Jonas Zakas a J. P. Moorman zdvihli zástavu, postupne sa pridali aj ostatní spoluhráči a Bratislavčania začali znižovať. Do polčasovej prestávky sa dostali na 35:48. Po zmene strán tlačili ďalej, v 25. minúte sa vďaka tomu priblížili na 49:54. To Sviťanov vybudilo a hoci sa hostia priblížili aj na 4 body, do záverečnej štvrtiny išli so 7-bodovým mankom. Čo sa dialo v nej, je ťažké opísať. To sa oplatí zhliadnuť zo záznamu! Inter postupne začal dominovať, vyrovnania sa konečne dočkal v 35. minúte a od tohto momentu hral skoro bezchybne. Ako outsider, ktorý už bol takmer na lopatkách, napokon zaslúžene zvíťazil 92:78! V tabuľke Niké SBL sa tak na 24 hodín dokonca prebojoval na vedúcu priečku. Aj keď sa na ňu v sobotu vrátia Levíce, Inter bude pred reprezentačnou prestávkou druhý!

HRDINA: J. P. Moorman sa zaskvel 27 bodmi, 13 doskokmi (z toho 5 útočnými), 2 asistenciami a 3 ziskami. Bol to zatiaľ jeho najlepší výkon v drese Interu. Výborne mu však sekundoval aj 22-bodový Jonas Zakas a kapitán Tomas Zdanavičius, ktorému len tesne ušlo double-double, keď k 19 bodom pridal 9 doskočených lôpt (a aj 4 asistencie).

REČ ČÍSEL: Trojková streľba pomohla Interu nakopnúť sa k obratu a potom si udržať Sviťanov na dištanc. Bratislavčania strieľali z perimetra so 46-percentnou úspešnosťou, keď trafili 13 z 28 pokusov, domáci z 29 striel vyťažili iba 8 trojok. Žlto-čierni si tiež o čosi viac vážili loptu, keď sa dopustili iba 9 strát, kým súper 16.

ČO ĎALEJ? Liga si teraz spraví prestávku vyhradenú pre dve stretnutia našej reprezentácie – vo štvrtok 10. novembra v Leviciach proti Dánsku a v nedeľu 13. novembra v Bergene proti domácemu Nórsku. Aj preto sa Inter predstaví doma, v hale na Vietnamskej ulici, najbližšie až v sobotu 26. novembra, keď privíta majstrovské Levice, aktuálneho lídra Niké SBL. Ešte predtým si 19. novembra zahrá partiu 8. kola v Spišskej Novej Vsi.

ŠTATISTIKY:

SVIT: Goncalves 18, King 17, Avramovič 8, Koval 7, Turza 4 (Thomas 14, Baldovský 7, Monček 3, Kester 0, Harabin 0).

Tréner: O. Meleščenko.

INTER: Moorman 27, Zakas 22, Zdanavičius 19, M. Koller 9, Magdolen 6 (Bulatovič 9, D. Koller 0, Ďurečko 0).

Tréner: D. Rakočevič.

TH: 21/14 – 16/11.

FAULY: 18 – 21.

TCH: 15. tréner domácich - 28. Zakas.

TROJKY: 29/8 – 28/13.