Aktuality

S baníkmi nás čaká „štvorbodový“ súboj

Termín: 18. 12. 2021 od 18:00 v Pezinku

V prvom zo série troch predvianočných stretnutí narazíme na basketbalistov MBK Handlová. Čaká nás teda konfrontácia s tabuľkovým susedom, súboj, ktorý nezriedka dostáva prívlastky ako štvorbodový a podobne.

S Handlovčanmi sme na začiatku novembra zviedli urputný boj, Žlto-čiernym nevyšiel úvod a už klasicky ušla tretia štvrtina, no v závere úplne zmazali manko, siahali minimálne na predĺženie, no nakoniec dobre rozohranej Handlovej podľahli 79:84. Aj vďaka tomu majú „baníci“ vyrovnanú bilanciu 6-6, kým Bratislavčania po viacerých tesných prehrách negatívnu 5-7. O to dôležitejšie bude dnešné stretnutie v Pezinku. Prehra by znamenala, že naša strata na Handlovú znova narastie.

Nie sme pritom v ľahkej situácii. Pred týždňom sme síce vybojovali dôležité víťazstvo 79:70 v Prievidzi, ale v stredu sme vo Viedni v inak celkom vyrovnanom zápase Alpsko-jadranského pohára napokon prehrali 76:93. Celkovo máme v decembri bilanciu vo všetkých súťažných zápasoch 1-3. Dnes nám navyše budú chýbať naši juniori, s výnimkou Tima Malovca, ktorí štartujú na prestížnom GBA Young Guns Invitational v susednom Česku. Imperatív je však jasný – chceme a potrebujeme dva body za víťazstvo!

Pre platné opatrenia nesmieme ani na toto stretnutie pustiť žiadnych divákov. Veríme, že aj napriek tomu nám zachovávate priazeň. Duel bude možné sledovať aspoň v on-line prenose prostredníctvom Niké TV.

X

POVEDAL PRED ZÁPASOM

Edgars JAUNZEMS (asistent trénera): „Bude to ťažký zápas proti veľmi tvrdému súperovi. Hráme doma a chceme sa vrátiť späť po nepríjemnej stredajšej prehre vo Viedni. Problém v prvom vzájomnom zápase s Handlovou bol, že sme zle začali, dopriali sme im viacero otvorených striel, ktoré premenili. V zopár ostatných zápasoch sme už hrali agresívnejšiu obranu, ale stále máme ďaleko od toho, kde by sme ako tím chceli byť.“