Aktuality

Posledný premožiteľ sa vracia

Počas minulého týždňa absolvovali interisti tri stretnutia počas štyroch dní. Cez víkend mali trocha času načerpať sily a potrénovať, no už dnes, keď majú ostatní ligisti voľno, ich čaká predohrávka duelu 5. kola. To je na programe až o týždeň, práve v čase, keď žlto-čierni odštartujú svoju púť vo FIBA Europe Cupe domácim stretnutím s Pécsom.

Interistov a Komárňanov spája, že v úvode ročníka decimujú ich káder zranenia. Lenže kým úradujúci majster utrpel straty predovšetkým pod košom, „lodiari“ prakticky na všetkých postoch. Aj preto majú po úvodných troch kolách bilanciu 1 – 2 a už netrpezlivo hľadia na blížiacu sa dlhšiu pauzu, ktorá ich po dnešku čaká, aby si mohli doliečiť zranenia, boľačky, zohrať sa a začať napĺňať predsezónne očakávania.

Nenechajme sa však pomýliť: je jedno, v akej zostave sa Komárňania predstavia, v hlavnom meste sa vždy vedeli vyhecovať k výborným výkonom. Nie je náhoda, že zatiaľ poslednú ligovú prehru uštedrili Interu práve oni. Písal sa vtedy 11. január 2019 a na Pasienkoch triumfovali 69:63. Každému zo zverencov nášho kouča Aramisa Nagliča je jasné, že takýto scenár sa dnes nesmie zopakovať a preto: INTER DO TOHO!

X

POVEDAL PRED ZÁPASOM

Aramis NAGLIČ (tréner Interu): „Komárno aj Prievidza sú veľkí a tradiční súperi Interu. O problémoch, ktoré teraz Komárno má, nechcem rozmýšľať, lebo rovnaké riešime aj my – hovorím o zraneniach. Chceme sa pripraviť veľmi poctivo, lebo Komárno už viackrát dokázalo, že vie vyhrať v Bratislave. To nechceme dovoliť. Nebude to ľahké, ešte asi nebudeme posilnení, ale mali sme čas na regeneráciu a zopár dobrých tréningov, aby sme nabrali energiu. Ideme do toho naplno.

X

JE DOBRÉ VEDIEŤ

- Najnovšou posilou Interu sa v utorok stal 28-ročný reprezentačný krídelník Richard Körner, ktorý prichádza z Brna. Predtým hrával aj za Prievidzu, Košice, Banskú Bystricu a Nitru.

- Zo súčasnej zostavy Komárna boli pri januárovej výhre nad Interom iba dvaja hráči: Nešo Miloševič  a Ladislav Stojanov. Za „lodiarov“ dal vtedy 2 body aj Dalibor Hlivák, dnes hráč Interu.


Zoznam aktualít

Naši partneri