Aktuality

Ukončili sme víťazné ťaženie Levíc!

INTER BRATISLAVA – PATRIOTI LEVICE 89:81

(20:24, 33:18, 19:24, 17:15)

Do Pezinka prichádzali Levičania ako favoriti. Po piatich ligových výhrach v rade sa prebili na čelo tabuľky Niké SBL, navyše dobrú formu potvrdzujú aj v Alpsko-jadranskom pohári, kde ešte nezaváhali a vedú A-skupinu. Minulý týždeň postúpili aj do štvrťfinále Slovenského pohára. Celkovo vyhrali osem súťažných duelov v rade. Deviaty však nepridali. Mladá partia pod vedením skúseného stratéga Olega Meleščenka im uštedrila ešte len druhú prehru v sezóne.

PRVÝ POLČAS. Domáci, ako sme si už zvykli, hrýzli od prvých minút. Rýchle kombinácie, umné riešenia, individuálny kumšt nielen skúsenejších opôr ale aj talentovaných mladíkov na Levičanov platili. Inter po piatich minútach viedol 12:4, o čosi neskôr aj 14:7. Z rytmu žlto-čiernych mierne vyviedli niektoré „čudné“ výroky arbitrov, vrátane prísnej technickej chyby pre kouča Meleščenka už v 6. minúte. Vpred sa predrali hostia, ktorí prvú periódu vyhrali 24:20. V tej druhej ale Inter dominoval. Čo robil v prvej časti dobre, dokázal robiť ešte lepšie. Najmä v ofenzíve bol stále o krok pred vicemajstrom. V obrane pridal niekoľko dobrých „stopiek“ a odrazu odchádzal na prestávku s dvojciferným vedením 53:42, keď Trevor Blondin trojkou pečatil skóre.

DRUHÝ POLČAS. V 23. minúte viedol Inter najvyšším rozdielom o 16 bodov 60:44. Ďalší úsek do 28. minúty však prehral 7:20, Levičania sa dotiahli na 64:67 a črtala sa dráma. Do záverečnej periódy síce vstúpili domáci s vedením 72:68, ale dokázali ho stratiť. Lenže aj hostia poľavili v koncentrácii, tiež sa zbytočne sústredili na niektoré verdikty mužov s píšťalkami a ani si nevšimli ako od stavu 72:72 im Inter odskočil na 82:72. A hoci je to mladý tím, má kvalitu, aby takýto náskok dokázal zužitkovať. Zaslúžene vyhral 89:81 a otriasol tabuľkou Niké SBL.

REČ ŠTATISTÍK. Jure Zubac „ukradol“ deväť útočných doskokov, čo je tohtosezónne maximum naprieč celou SBL. Celkovo dosiahol double-double za 24 bodov a 10 doskokov. Podobne si počínali aj Trevor Blondin s 19 bodmi a 10 doskočenými loptami a Džiugas Slavinskas, autor 13 bodov a 12 doskokov. Na double-double siahal aj Ivan Gandia-Rosa, ktorý si pripísal 15 bodov a 9 asistencií... Hoci hráme bez zraneného kapitána Michaela Fuseka a čelili sme výškovej prevahe hráčov ako Boris Bojanovský (217 cm) či Viktor Juríček (211 cm), Levice sme preskákali na doskoky 39-28, na útočné dokonca 13-5... Boli sme tiež výrazne nebezpečnejší spoza trojkového oblúka.

ČO ĎALEJ? Vyzerá to tak, že dlho-predlho, vyše mesiaca, sa nepredstavíme v našom náhradnom domove v Pezinku. Ak sa nič zásadné nezmení, najbližšie domáce stretnutie by sme mali odohrať až 8. decembra proti Svitu so začiatkom o 18:00. Medzitým nás čaká šesť súbojov na ihriskách súperov a ešte aj tzv. asociačný termín vyhradený pre reprezentačné zápasy.

INTER: Zubac 24, Blondin 19, Gandia-Rosa 15, Slavinskas 13, T. Malovec 8 (M. Malovec 7, Randuška 3, M. Koller 0).

Tréner: O. Meleščenko.

PATRIOTI: Lacy 20, Krajčovič 13, Abrhám 10, Bojanovský 8, McCallum 8 (Juríček 13, Bachan 6, Adámik 4, Kotásek 0).

Tréner: M. Madzin.

TH: 32/21 – 16/12.

FAULY: 22 – 27.

5 FAULOV: 39. Abrhám.

TCH: 6. tréner domácich – 30. Krajčovič.

TROJKY: 30/12 – 23/7.

DIVÁCI: 120.

ROZHODCOVIA: Margala, Bara, Lamoš.

X

POVEDALI PO ZÁPASE

Oleg MELEŠČENKO (tréner Interu): „V nedeľu sme sa stretli len piati. V pondelok sa pridali ďalší štyria, ktorí dobrali antibiotiká. Videli ste, že dnes sme už nevládali, ale šťastie sa priklonilo k nám. Perfektne sme ukázali, čo sme si pripravili. Zatiaľ ešte nie sme v tom najlepšom, ale postupne budeme pokračovať. Každé víťazstvo je najpodstatnejšie. Je pre nás česť zdolať lídra v tomto momente, ale sezóna je veľmi dlhá, takže chcem len, aby sme zostali zdraví. Potom sa už dá niečo vymyslieť, ako brániť a ako útočiť.“

Šimon KRAJČOVIČ (kapitán Levíc): „Je to veľmi jednoduché: ak dostaneme 53 bodov v prvom polčase, ťažko môžeme pomýšľať na víťazstvo. Dovolili sme Interu veľmi veľa útočných doskokov. Padali im strely a možno keď im padli aj nejaké ťažké, zbytočne nás to psychicky dalo dole miesto toho, aby sme vzali loptu a len hrali ďalej. Bohužiaľ, neuspeli sme, ale tak ako sme predtým nelietali v oblakoch, ani teraz nedávame hlavy dole.“