Aktuality

Za kormidlom žiadna zmena

BK Inter Bratislava má za sebou úspešný ročník, ktorý zavŕšil ziskom zlatých medailí. Po majstrovských oslavách padlo rozhodnutie znova sa predstaviť v pohárovej Európe. Pri predstavovaní posíl sme na tomto mieste zvykli písať, že sezóna 2018/19 je nenávratne minulosťou, tá nadchádzajúca 2019/2020 ešte vzdialenou budúcnosťou. To síce platí, no máme za sebou už žreb kvalifikácie Basketbalovej ligy majstrov a poznáme takmer kompletný káder, s ktorým do budúceho ročníka vyrukujeme. Nezodpovedaná zostávala trénerská otázka. Aj tú sa však už podarilo uzavrieť.

Aramisa Nagliča netreba zvlášť predstavovať. BK Inter doviedol v uplynulej sezóne k majstrovskému titulu a odkedy v marci prevzal kormidlo, vyhral so žlto-čiernymi všetkých 19 duelov. Pre 53-ročného kouča to bola už druhá zastávka v Bratislave. Aj v roku 2013 doviedol Inter k vytúženému majstrovskému titulu, prvému po sedemnástich rokoch. Vtedy v zostave s Alandom Tuckerom, Marlonom Garnettom, či Martinom Rančíkom.

Aramis ako hráč dvakrát vyhral Euroligu so Splitom a v roku 1992 vybojoval po boku Dražena Petroviča, Dina Radju, Toniho Kukoča či Žana Tabaka, súčasného kouča slovenskej reprezentácie, pre Chorvátsko striebro na olympiáde v Barcelone. Na Slovensku pôsobil v rokoch 1999 až 2002 a 2003 ako hráč Pezinka. Počas úspešnej kariéry vybojoval tri slovenské, dva juhoslovanské a dva chorvátske majstrovské tituly. Ako tréner má skúsenosti z chorvátskej i kvalitnej Jadranskej ligy, v roku 2015 bol asistentom reprezentačného trénera Velimira Perasoviča. Na majstrovstvách Európy vtedy skončili Chorváti na deviatej priečke.

Charizmatický rodák z Rijeky bol pri hľadaní trénera pre sezónu 2019/2020 pre manažment Interu provou voľbou. Aj keď sa rokovania trocha natiahli, napokon neprišlo k žiadnemu prekvapeniu. Michal Ondruš, generálny manažér žlto-čiernych, tak mohol skonštatovať: „Udržanie Aramisa Nagliča bolo jednou z priorít v rámci budovania tímu pre novú sezónu, aby sme mohli nadviazať na štýl hry a prácu, ktorú družstvo pod jeho vedením odviedlo v druhej polovici uplynulej sezóny. Môže sa zdať, že finálna dohoda sa tvorila dlhšie, avšak už počas dolaďovania podmienok kontraktu s trénerom Nagličom sme priebežne konzultovali doplňovanie kádra novými hráčmi. Nie je to teda tak, že dosiaľ by sa niečo dialo bez konzultácie s Aramisom. Práve naopak. Tešíme sa teda, že našu vzájomnú dohodu sme dostali už aj na papier. Veríme, že čoskoro budeme mať hráčsky káder, trénerský štáb i všetko ostatné nastavené do blížiacej sa sezóny.“

A koho bude mať Naglič k dispozícii? Inter už skôr oznámil, že zatiaľ sa mu z minulosezónneho kádra podarilo udržať Davida Abrháma, Nemanju Barača, Michala Baťku, Gorana Bulatoviča, Mareka Kozlíka a Leeho Skinnera. Manažér Ondruš však deklaroval záujem interistov udržať aj pivota Michaela Fuseka, kmeňového hráča belgického Charleroi. Novými tvárami sú reprezentanti Dalibor Hlivák, Michal Čekovský, Mário Ihring a dvaja Američania Wes Alcegaire a Kenney Funderburk. 


Zoznam aktualít

Naši partneri