Aktuality

Pochováme handlovské nádeje?

Termín: streda 31. marca od 18:00

Na Pasienky dnes zavíta posledný tím tabuľky Niké SBL. Tím, ktorý vonku vyhral len jediný z doterajších šestnástich zápasov. Tím, ktorý zrejme ako jediný skončí pred bránami play-off. To samo osebe neznie ako dobrá vizitka. Ale pozor, ak v tejto sezóne niekto podcenil Handlovú, obvykle za to pykal. Teraz prichádzajú „baníci“ s ešte väčšou motiváciou – majú povestný nôž na krku.

Cez víkend Handlovčania podľahli Prievidžanom 74:80 a od tohto momentu vedia, že ak nechcú po skončení základnej časti baliť kufre a „užívať“ si predčasné voľno, musia vyhrať všetky zvyšné zápasy a zároveň sa spoliehať, že Prievidza už ani raz nezaberie naplno. Iste, to je veľmi komplikovaný a málo pravdepodobný scenár, no aj tak netreba pochybovať, že zverenci kouča Danila Rakočeviča, ktorého sme v predošlej sezóne stretávali na Interi ako asistenta, urobia všetko preto, aby udržali nádej, akokoľvek teoretickú, ešte chvíľu pri živote. A to bude hlavný motív tohto súboja s Interom.

Domáci hrajú o čo najlepšie umiestnenie po základnej časti, ich strata na druhú pozíciu, ktorá by im umožnila vyhnúť sa prvému kolu play-off a nastúpiť až do semifinále, nie je neriešiteľná. Takže aj im ide o veľa. Okrem tohto súboja ešte vycestujú do Svitu, do Levíc, doma privítajú Svit a základnú časť, ak všetko pôjde podľa plánov, zavŕšia 10. apríla duelom proti Lučencu. Zaváhanie s Handlovou by vážne naštrbilo ich plány. Už dvakrát však tomuto súperovi podľahli, vždy na jeho palubovke – v októbri 76:83 a nedávno, 16. marca, 63:79. Trikrát ho dokázali zdolať – v decembri vonku 95:76 a v januári dvakrát doma takmer zhodne 82:74 a 82:73.

 X 

POVEDAL PRED ZÁPASOM

Miroslav PÁLENÍK (vedúci družstva Interu): „V tejto sezóne nie je žiadny tím slabý a žiadny príliš silný. Zápasy bývajú vyrovnané, môžu sa skončiť víťazstvom jedného i druhého družstva. My, ak máme záujem skončiť po základnej časti čo najlepšie, tak musíme tento zápas vyhrať. Uvedomujú si to všetci hráči a verím, že od začiatku bude na ihrisku jasné, kto viac chce a kto má väčšiu kvalitu.“

X

UŽITOČNÉ LINKY

SÚPISKU INTERU NÁJDETE TU

SÚPISKU HANDLOVEJ NÁJDETE TU

ON-LINE PRENOS SLEDUJTE TU

LIVE ŠTATISTIKY NÁJDETE TU


Zoznam aktualít

Naši partneri