Aktuality

Pod kôš istota a skúsenosti

Káder, s ktorým Inter Bratislava vyrukuje do nadchádzajúceho ročníka Niké Slovenskej basketbalovej ligy, nadobúda čoraz zreteľnejšie kontúry. Najčerstvejšou posilou sa stal basketbalista z Bosny a Hercegoviny Gojko Sudžum.

Pivot či „power forward“, vysoký 204 cm, ktorý  auguste oslávi 29. narodeniny, strávil väčšinu doterajšej kariéry v rodnej Bosne a Hercegovine, kde sa postupne vypracoval na dominantnú podkošovú oporu. Uplynulý ročník absolvoval Gojko v Chorvátsku, kde hrával za Osijek. V tamojšej najvyššej domácej súťaži aj pri pomerne nízkej minutáži dosahoval dvojciferný strelecký priemer, no intenzívnejšie ho klub využíval v kvalitnej nadnárodnej ABA 2, kde mal priemerne 14,7 bodu a 6,4 doskoku na zápas.  

Tréner Danilo Rakočevič hovorí o najnovšej posile: „Vzali sme basketbalistu, ktorý má viacročné skúsenosti z bosenskej ligy a tiež pôsobil v ABA 2, preto dúfame, že nám prinesie viac istoty pod kôš, silu, doskoky a všetko, čo patrí k jeho pozícii. Samozrejme, rovnako tak veríme, že rýchlo zapadne do kolektívu a zžije sa s pozitívnou atmosférou a na tréningoch bude pomáhať aj našim mladým vysokým slovenským basketbalistom, aby sa na tréningoch zlepšovali.“

Inter už skôr oznámil, že A-tím aj v nadchádzajúcom ročníku Niké SBL povedie spomínaný čiernohorský tréner Rakočevič. Z hráčskeho kádra bolo zverejnených zatiaľ sedem mien. Na Pasienkoch bude pokračovať čiernohorský veterán Goran Bulatovič, ďalší veterán Marek Kozlík a popri nich aj nádejní odchovanci Róbert Hudec a Viliam Ďurečko. Prvou zahraničnou posilou sa stal Američan Dante Moses a následne pribudol aj jeho krajan Braxton Bertolette. Ďalším do partie sa stal člen širšieho kádra naše reprezentácie Milan Szabó.

X

P. S.: Kým Gojka uvidíme v žlto-čiernych farbách Interu, môžeme si pozrieť aspoň zostrih jeho highlightov: https://youtube.com/watch?v=ZAd7lylEPFg&feature=share


Zoznam aktualít

Naši partneri