Kadeti opäť víťazne. Tento krát si vezú prvenstvo z turnaja EYBL.

V poradí druhý EYBL turnaj vekovej kategórie U16 sa konal v dňoch 17.-19.1.v poľskom meste Wroclawek. Naši kadeti po fantastickom minulovíkendovom víťazstve na turnaji CEYBL chceli pokračovať vo víťaznom ťažení aj na tomto turnaji. Pred sebou mali štyri náročné zápasy. Už v prvom piatkovom dueli proti LPS Bihorul Oradea bola vidieť túžba po víťazstve už od začiatku. Minarovjech otvoril dvojtaktom skóre a postupne sme náš náskok zvyšovali. Po prvej štvrtine svietilo na tabuli skóre 26-15 v náš prospech. Aj počas druhej desaťminútovky sa na ihrisku odohrávali oku lahodiace akcie a Interisti upravili polčasové vedenie na 50-36. Priebeh hry sa v druhom polčase postupne vyrovnal ale aj napriek tomu sa naši chlapci mohli tešiť z víťazstva 95-72. Bodovo sa najviac darilo dvojici Koller, Minarovjech, keď obaja zaznamenali 20 bodov.

V ten istý deň nás čakal ešte jeden duel proti tímu Traiskirchen Lions Young & Wild. Začali sme ako z veľkej knihy. Darila sa nám hlavne streľba zo stredných vzdialeností, zatiaľ čo na našom súperovi bolo vidieť veľkú beznádej na rozohrávke. To všetko sa odzrkadlilo na výsledku prvej štvrtiny 41-13. V druhej desaťminútovke sa Rakúšania vzchopili, zlepšili obranu a druhú štvrtinu prehrali rozdielom len jedného koša. Po polčase Interisti opäť ukázali svoju silu a zasadili definitívnu bodku za týmto zápasom, keď rozdiel v skóre narástol na 41 bodov. Zápas sme bez problémov doviedli do víťazného konca a pripísali si druhé víťazstvo v tento deň.  V tomto zápase sme predviedli kolektívny výkon, keď sa všetci hráči zapísali do bodovej listiny.

V sobotu sme nastúpili proti silnému maďarskému tímu Ratgeber Kosarladba Akademia. Maďari po deviatich sekundách hry otvorili skóre. Bolo vidieť, že oba celky pomýšľajú v tomto zápase len nad víťazstvom. Misky váh sa prekláňali z jednej strany na druhú, čoho výsledkom bolo vyrovnané skóre po prvej štvrtine 26-26. Aj druhá desaťminútovka sa niesla v podobnom duchu ako tá prvá. Naši chlapci bojovali zo všetkých síl na oboch koncoch palubovky. Do polčasu sa nám tak podarilo vypracovať si dvojbodový náskok. Ani polčasová prestávka nezmenila priebeh duelu a naďalej sa ani jeden celok nedokázal výraznejšie bodovo odpútať od toho druhého. Pred poslednou desaťminútovkou tak bolo všetko otvorené. V 35. minúte sme šnúrou ôsmych bodov rozhodli o víťazovi v tomto zápase. Ratgeber už nenašiel dostatok síl na zvrátenie duelu a tretia výhra svietila na našom konte. V tomto zápase sa najviac bodovo darilo Kollerovi, ktorý nastrieľal 22 bodov.

Pred posledným zápasom sme načerpali novú silu a nič iné ako ukončiť turnaj s bilanciou 4-0 sme nepripúšťali. Fínsky celok síce otvoril skóre, ale to bolo na dlhšiu dobu z ich strany všetko. 14 bodmi v rade sme prezvali taktovku nad zápasom. Prvú štvrtinu sme vyhrali jednoznačne 40-11. V druhej desaťminútovke sa chlapci z Munkkiniemen prebrali k životu a ukázali, že aj oni vedia hrať basketbal. V tretej štvrtine sa definitívne rozhodlo, že žltočierni sa stanú víťazmi tohto prestížneho turnaja s bilanciou 4 výhry a 0 prehier.

Na turnaji sme okrem tímového úspechu zožali aj individuálne ocenenie. Najužitočnejším hráčom celého turnaja sa stal Timo Malovec a do najlepšej päťky turnaja sa prebojoval Martin Koller.

BK Inter Bratislava – LPS Bihorul Oradea 95 – 72
(26-15, 24-21, 20-7, 25-19)