Pre straty sme stratili zápas

ISKRA SVIT – INTER BRATISLAVA 82:72

(20:23, 27:22, 16:12, 19:15)

Inter sa musel vyrovnať s absenciou tvorcu hry Ivana Gandia-Rosu. Azda najlepší rozohrávač v našej najvyššej súťaži si totiž v stredu zranil nohu. A napriek tomu, že sa tréner Oleg Meleščenko s asistentom Edgarsom Jaunzemsom snažili v krátkom čase spraviť maximum, aby žlto-čiernych pripravili na novú situáciu, nakoniec to boli chyby v súhre, ktoré rozhodli o prehre Interu vo Svite. Ak v pomerne vyrovnanom stretnutí niečo skutočne priklonilo váhy na stranu Iskry, tak jednoznačne počet stratených lôpt.

PRVÝ POLČAS. Pohľad na svetelnú tabuľu po piatich minútach bol veľmi lichotivý, keďže Inter vyhrával 14:4. Lenže domáci sa po slabšom úvode postupne dostali do tempa a pred koncom periódy dotiahli na 20:23. V druhej časti sa hrala „egalová“ partia. Sviťania sa však v 17. minúte dočkali vyrovnania 38:38 a vzápätí sa predrali aj do tesného vedenia. Na prestávku išli s tesným náskokom 47:45.

DRUHÝ POLČAS. Po zmene strán sa už nehrala taká otvorená partia. Inter opakovane stroskotával na obrane domácich, keď hráči volili zbytočne zložité herné varianty a dopúšťali sa „nevynútených“ chýb. Svit sa vďaka tomu predral do vedenia. Pred záverečnou časťou vyhrával 63:57. Hoci sa interistom nedá vytknúť, že by sa azda nesnažili, nič spásonosné, žiaľ, nevymysleli. Naopak, domáci kontrolovali vývoj, opakovane viedli aj o 10 bodov a bližšie ako na 5 už hostí nepustili. Vyhrali 82:72. Inter tak napokon pod Tatrami prehral aj po druhý raz v sezóne a celkovo má s Iskrou negatívnu bilanciu 0-3.

REČ ŠTATISTÍK. Vo väčšine relevantných ukazovateľov bol Inter lepší. Dopustil sa však 22 strát, kým Svit len 3. A to rozhodlo... Najlepším strelcom žlto-čiernych bol s 23 bodmi Trevor Blondin. Džiugas Slavinskas dosiahol 16 bodov a 8 doskokov... Jure Zubac aj Michael Fusek si pripísali double-double: Jure mal 13 bodov a 12 doskokov, Fuso 12 bodov, 10 doskokov a pridal aj skvelých 6 blokov.

ČO ĎALEJ? Čakajú nás dva duely proti tímom pochádzajúcim z regiónu Hornej Nitry. Najprv v stredu v Pezinku, už za účasti fanúšikov, o 18:00 znova privítame Prievidzu. V sobotu sa potom, rovnako od 18:00, predstavíme na palubovke nevypočítateľnej Handlovej, kde dnes zakopla Spišská Nový Ves.

ISKRA: Avramovič 18, Kinard 18, Walton 13, Mokráň 12, Baldovský 5 (Perič 9, Holloman 7, Turza 0).

Tréner: L. Bujas.

INTER: Blondin 23, Slavinskas 16, Zubac 13, Fusek 12, T. Malovec 8 (M. Koller 0, M. Malovec 0).

TH: 20/13 – 9/6.

FAULY: 17 – 19.

5 FAULOV: 40. Walton.

TROJKY: 19/5 – 21/8.