Aktuality

Nová akvizícia už dorazila do Bratislavy

Inter zaplní miesto, ktoré vzniklo po strate Pauliusa Pošku, americkým basketbalistom. Klub dá príležitosť 27-ročnému krídelníkovi Josephovi Allenovi, ktorý vo štvrtok dopoludnia pristal na viedenskom letisku a okamžite zamieril do Bratislavy, aby sa mohol pridať k tímu.

Rodák z floridského Miami Gardens pôsobil v Európe aj počas uplynulého ročníka, keď v drese Barreirense zasiahol do ôsmich stretnutí tamojšej Proligy (druhej najvyššej súťaže) a priemerne v nich 21,4 bodu a 12,1 doskoku. Absolvent univerzity Elisabeth State vysoký 203 cm je schopný nastupovať na oboch podkošových pozíciách. Do Interu prichádza po tom, čo klub v dôsledku „nebasketbalového“ úrazu hlavy stratil Pauliusa Pošku. „Je to náhrada za Pošku,“ potvrdil tieto úvahy generálny manažér Michal Ondruš a pokračoval: „Joseph je schopný alternovať na pozíciách 4 a 5. Veríme, že sa nám podarí vybaviť registráciu a dotiahnuť papierovačky tak, aby bol pripravený už na sobotný domáci zápas proti Prievidzi, keďže nás neustále prenasledujú nejaké zranenia a zdravotné problémy.“

V Interi už pôsobí aj Allenov krajan J. P. Moorman, Čiernohorec Goran Bulatovič a Litovčania Tomas Zdanavičius s Jonasom Zakasom.


Zoznam aktualít

Naši partneri