Aktuality

Ako si počínali mladí Interisti

V predohrávke naši kadeti cestovali na horúcu palubovku do Levíc, ktoré zatiaľ nepoznali pocit prehry. Od začiatku duelu sme však agresívnou obranou a krásnym kombinačným basketbalom doháňali domácich do zúfalstva. Prvá desaťminútovka tak jasne vyznala jasne v náš prospech v pomere 22-14. V druhej štvrtine sme pokračovali v nastolenom tempe hry. Skórovať sa nám darilo hlavne spoza trojkového oblúka, kde sme premenili až 10 pokusov. Priebeh druhého polčasu sme mali taktiež v našich rukách a súperovi sme nedovolili prebrať taktovkou nad zápasom. Duel sme nakoniec doviedli do víťazného konca v pomere 84-54.

V druhom zápase tohto kola kadeti nastúpili v našom domovskom stánku, kde privítali rovesníkov z Prievidze. Súper vstúpil do tohto duelu veľmi laxne, kedy nám dovolil premeniť ľahké strely a Interisti si tak vypracovali pomerne slušný polčasový náskok 55-18. O zápase bolo tým pádom viac menej rozhodnuté. Prievidžania však ukázali, že si aj oni vedia vypracovať pekné strelecké príležitosti a druhé dejstvo zápasu sa postupne vyrovnalo. To však nezabránilo tomu, aby sme si pripísali už celkovo siedmu výhru v pomere 89-53.

Žiaci na svoje dvojkolo museli cestovali v oklieštenej zostave spôsobenou chorobami na palubovku súperov. V sobotu odohrali zápas proti rovesníkom z Prievidze. Zápas sme začali výborne. Avšak po vynikajúcom prvom polčase, kedy sme prestrieľali súpera až o 21 bodov, sme nastúpili do druhého dejstva ako vymenení. Domáci zlepšili svoju hru, prestali strácať lopty, ale hlavne pritlačili v obrane. Zatiaľ čo my sme stratili koncentráci. Prievidžania náš výpadok využili a postupne prebrali taktovku zápasu do svojich rúk. Zápas domáci nakoniec doviedli do víťazného konca v pomere 115-88. Treba však vyzdvihnúť bojovnosť a fakt, že na tento zápas vycestovali aj hráči, ktorí pravidelne nastupujú v zápasoch kategórie mladší žiaci (ročník narodenia 2007) a starší mini žiaci (ročník narodenia 2008). A títo chlapci neboli len do počtu, ale platnými hráčmi na ihrisku, ale aj mimo neho.

V nedeľu žiaci odohrali svoj zápas v Bánovciach nad Bebravou. Do zápasu sme vstupovali ako jasný favorit na víťazstvo, čo sme chceli dokázať aj na ihrisku. Už od úvodných minút sme vytiahli na domácich agresívnu celoplošnú obranu, na ktorú Bánovčania ťažko hľadali spôsob prekonania. My sme naopak poľahky premieňali koše, čo sa prejavilo aj na skóre 32-13 v náš prospech. Bánovčania sa však nevzdali, v druhej časti hry eliminovali chyby a ukázali, že zápas ešte v žiadnom prípade nie je rozhodnutý. Druhú desaťminútovku vyhrali v pomere 16-10 a polčasové skóre upravili na 42-29. Druhý polčas sme mali pod taktovkou my. Potrebný náskok sme si udržali a zápas sme tak doviedli do víťazného konca.