10. kolo: Svit – Inter 69:106

BK Iskra Svit – Inter Bratislava 69:106
(14:37, 22:26, 18:15, 15:28)
Po dlhšej odmlke sa Inter predstavil v Slovenskej basketbalovej lige. Cestoval smer severovýchod, aby pod Tatrami čelil Iskre, ktorá je pred vlastným publikom v tomto ročníku zatiaľ celkom úspešná, keď vyhrala tri zo štyroch duelov.
Interisti po domácom tesnom víťazstve nad Pécsom predviedli v lige mdlý výkon v Handlovej. Teraz, v utorok vyhrali nad Pécsom vonku znova o jediný bod, ale rovnakú chybu už nezopakovali. Do stretnutia vo Svite vybehli správne nabudení, koncentrovaní a domácich drvili. Hneď úvodnú štvrtinu vyhrali o 23 bodov 37:14 a prakticky rozhodli o osude stretnutia. V ďalšej časti im stačilo kontrolovať vývoj, čo sa im aj darilo. Na prestávku odchádzali za stavu 63:36.
Po zmene strán síce Sviťania trocha skorigovali, ale bližšie ako na 15 bodov ich Bratislavčania nepustili. A keďže v záverečnej časti ešte priložili žlto-čierni pod kotol, bolo z toho vysoké víťazstvo 106:69.
Spomedzi interistov sa strelecky najvýraznejšie presadil najmladší člen zostavy: Máriovi Ihringovi na 24 bodov stačilo odohrať iba vyše 25 minút. Lee Skinner za necelých 19 minút dosiahol 16 bodov. Marek Kozlík pridal 14 bodov, Michal Baťka s Wesom Alcegairom po 12 a dvojciferný nástrel vyšiel aj Richardovi Körnerovi, autorovi 11 bodov.
Do Svitu s tímom už necestoval Steven Browning, ktorý sa s klubom dohodol na rozviazaní spolupráce. Steven, ktorý prišiel krátko pred septembrovou kvalifikáciou Ligy majstrov, totiž potrebuje čas, aby si vyliečil zranené rameno. Za odvedené služby v žlto-čiernych farbách mu ďakujeme a samozrejme, prajeme, aby sa čo najskôr dal zdravotne úplne do poriadku.
Už bez Stevena sa v stredu predstavíme konečne na domácej pôde. V piatom stretnutí Európskeho pohára FIBA si zmeriame sily s holandským ZZ Leiden a práve tento duel môže v konečnom zúčtovaní rozhodnúť o tom, či sa nám napokon podarí postúpiť zo skupinovej fázy.
SVIT: Carr 25, Stuteville 10, Monček 8, Avramovič 8, Baldovský 8 (Bizub 10, Findura 0, Ivan 0).
Tréner: R. Jugo.
INTER: Ihring 24, Skinner 16, Baťka 12, Alcegaire 12, Bulatovič 2 (Kozlík 14, Körner 11, Bubalo 7, Abrhám 6, Hlivák 2).
POVEDALI PO ZÁPASE
Aramis NAGLIČ (tréner Interu): "V zápase bol kľúčový vysoký rytmus hry, taktiež absencia Nesbitta a Johnsona na strane Svitu. My sme naopak nemali Funderburka. Náš tím má väčšiu kvalitu, hoci v tretej štvrtine sme toho domácim dovolili o niečo viac. Môžeme byť šťastní z toho, ako to dopadlo, pretože som očakával, že budeme mať väčšie problémy, ktoré by sme možno aj mali, ak by boli domáci v plnej zostave."