Aktuality

Sveikas sugrįžęs Tomas – Vitaj späť, Tomas

Tesne pred uzávierkou prestupov sa Interu podarilo získať kvalitnú posilu. Litovský podkošový hráč Tomas Zdanavičius nie je slovenským fanúšikom neznámy. V sezóne 2022/23 patril v drese žlto-čiernych k najlepším hráčom Niké SBL a pochopiteľne, aj v Interi si vďaka hráčskym i ľudským kvalitám získal povesť jednej z najlepších zahraničných posíl za ostatné roky. Teraz je späť a preto: Sveikas sugrįžęs Tomas - Vitaj späť, Tomas!

„Som veľmi šťastný, že sezónu môžem zakončiť s ľuďmi, ktrorých poľahky môžem nazvať rodinou a urobím všetko preto, aby som pomohol tímu. Nestratil som po minulom ročníku kontakt s trénermi, manažmentom a hráčmi, preto mám pocit, akoby som (z Interu) nikdy ani neodišiel. Som nadšený z novej arény. Zatiaľ som to pocítil, len keď bola prázdna, ale som si istý, že ešte vzrušujúcejšie to bude, keď budeme hrať domáce stretnutia,“ povedal krátko po svojom príchode 26-ročný Litovčan, ktorý bol v minmulej sezóne s priemerom 21 bodov tretím najlepším strelcom základnej časti a v doskakovaní bol dokonca druhý, keď si priemerne pripísal 9,3 doskočenej lopty na zápas.

V aktuálnom ročníku patril Tomas medzi lídrov Brna v českej NBL, keď dosahoval solídne priemery 12,4 bodu a 6,8 doskoku, v koeficiente užitočnosti bol dokonca najlepší spomedzi všetkých Brňanov. Trápili ho však problémy s trieslami a doma, v Litve, absolvoval chirurgický zákrok. Ambiciózny klub, ktorému v tamojšej najvyššej súťaži patrí piata priečka, s ním preto už dávnejšie predčasne ukončili spoluprácu.

Pred koncom základnej časti a blížiacim sa play-off by Tomas Zdanavičius už mal byť fit, a tak sa od neho očakáva, že vystuží zostavu žlto-čiernych. Ako povedal tréner Danilo Rakočevič: „Nakoniec sme sa rozhodli pre hráča, ktorého poznáme. Pre hráča, ktorý v minulej sezóne odovzdával maximum na tréningoch aj v zápasoch. Pre hráča, ktorý pracuje v prospech tímu, ktorého majú radi spoluhráči a mladí ho rešpektujú. Jeho fungovanie v minuloročnom tíme bolo veľmi pozitívne a aj z tohto dôvodu sme sa rozhodli, že chceme, aby Tomas prišiel späť a pomohol do konca sezóny. Rozhodli teda ľudské aj basketbalové kvality.“ 


Zoznam aktualít

Naši partneri