Aktuality

Po dlhej pauze náročná previerka

Konečne! Inter sa vracia do hry po odmlke trvajúcej viac ako tri týždne. A hneď v prvom súboji po dlhom výpadku ho preverí nebezpečná Prievidza. Tá síce stále okupuje poslednú priečku v Niké SBL, avšak pred blížiacim sa záverom základnej časti finišuje tak bravúrne, že drží pri živote nádej na postup do play-off. Ďalšie straty si nemôže dovoliť) Pre Bratislavčanov, ktorí majú za sebou dlhú prestávku a navyše sa už budú musieť zaobísť bez svojho tvorcu hry Ivana Gandia-Rosu, to bude akiste náročná previerka.

Títo súperi sa naposledy stretli 12. januára. Hoci žlto-čierni v úvode dominovali. Po tom, čo pre zranenie stratili spomínaného Ivana, vypadli z rytmu a napokon aj so šťastím uhrali tesné víťazstvo 68:66. Stretnúť sa mali o týždeň neskôr, znova v Pezinku. Lenže práve vtedy udrel na tím koronavírus a Bratislavčania museli do karantény. Mimochodom, v tej sa neskôr na chvíľu ocitli aj Hornonitrania.

Prievidžania majú, okrem dvoch výhier nad Handlovou na konte aj víťazstvo nad Svitom a tiež cenný skalp rivala z Komárna, ktorý sa drží na výbornej druhej priečke. Po príchode kouča Kruna Krajnoviča a zmenách v kádri je to dnes „iná“ Prievidza než v prvej polovici ročníka. Inter sa však musí sústrediť najmä na vlastný výkon. V kompletnom zložení sa mohol zísť len predvčerom. Tréneri museli riešiť nielen dlhý tréningový a herný výpadok, ale aj taktiku, najmä ako zaplátať dieru po portorickom playmakerovi. Čaká nás teda zaujímavá partia. Prvá z  nabitého programu, ktorý nás do konca základnej časti, plánovanému na 19. marca, ešte čaká. Azda nás v tom fanúšikovia nenechajú samých...  


Zoznam aktualít

Naši partneri