Aktuality

Inter mohutným finišom potešil skvelé publikum

INTER BRATISLAVA – BC PRIEVIDZA 92:66

STAV SÉRIE 1:1

X

PRIEBEH: Interisti začal nekoncetrovane, predbiehali sa v zahadzovaní príležitostí a horeli aj vzadu, takže keď v 6. minúte Daishon Smith konečne trafil prvú trojku, domáci prehrávali už 3:13. A neskôr bolo aj 6:18, či 8:21. Z tejto perspektívy bolo dôležitých päť bodov a blok Milana Szaba v závere periódy, pretože interisti ju vďaka tomu prehrali „len“ 16:23. Hostia sa v druhej časti znova odpútali na dvojciferný rozdiel – v 13. minúte po koši Keviona Taylora bolo aj 32:18. Interisti sa síce snažili zmazať manko, no Hornonitrania ich až do prestávky dokázali udržať na rozdiel dvoch a viac košov. Na prestávku tak šli s miernym náskokom 43:37.

Po zmene strán žlto-čierni rýchlo znížili na 44:45, ale vyrovnania sa dočkali až v 28. minúte po trojke Smitha na 54:54. Do poslednej časti išli s najtesnejším vedením 58:57, keď dokázali využiť aj fakt, že tréner hostí musel pre problémy s faulmi šetriť Taylora. V záverečnej štvrtine Inter rozpútal dokonalú búrku, vyhral ju vysoko 34:9 a celý zápas 92:66.

BOD ZLOMU: Dôležitá sekvencia prišla v úvode záverečnej časti, keď Ozren Pavlovič v krátkom slede nastrieľal 7 bodov, ďalšími košmi ho podporili Antonio Daye a Milan Szabó a Inter sa odrazu z +1 odpichol na +9. Nemenej dôležité však boli o čosi neskôr, keď Prievidza znížila na 66:73, dve trojky veterána Mareka Kozlíka, po ktorých Bratislavčania vyhrávali 79:66 a neohrozene kráčali za jasným víťazstvom.

REČ ČÍSEL: Inter o čosi presnejšie strieľal (58 % – 50 % za dva body, 41% – 30 % za tri body), na doskoky vyhral len 38 – 35 (na útočné to bolo 13 - 13), ale dopustil sa výrazne nižšieho počtu strát (8 - 15), keď celý tím ich mal toľko, čo prievidzský rozohrávač Cleveland Jackson.

HRDINA ZÁPASU: Tento raz označíme dvoch, pretože Ozren Pavlovič i Daishon Smith zahrali skvele a najväčšmi potiahli žlto-čiernych za dôležitým víťazstvom.

ČO ĎALEJ?: Pokračujeme v sobotu v Prievidzi a vieme, že celkom isto sa bude hrať aj v utorok 23. apríla v Bratislave. Úvodný rozskok je naplánovaný na 18:00 hod.

X

ŠTATISTIKY:

INTER BRATISLAVA (7.) – BC PRIEVIDZA (7.) 92:66

(16:23, 21:20, 21:14, 34:9)

STAV SÉRIE 1:1

INTER: Pavlovič 25, Smith 23, Daye 14, D. Koller 2, Zdanavičius 2 (Sudžum 9, Szabó 8, Kozlík 6, Hudec 3, Ďurečko 0, M. Koller 0).

Tréner: D. Rakočevič.

PRIEVIDZA: Taylor 19, Jackson 18, Milner 13, Rhodes 7, Bolek 5 (Kincel 2, Belikov 2, Hričo 0, Krčmárik 0, Chlupis 0, Teličák 0, Lukáč 0).

Tréner: S. Jankovič.

TH: 15/11 – 9/7.

FAULY: 18 – 15.

5 FAULOV: 35. M. Koller.

TROJKY: 36/15 – 29/9.

DIVÁCI: 1748.

ROZHODCOVIA: Ženiš, Šarišský, Bara.

X

POVEDALI PO STRETNUTÍ:

Danilo RAKOČEVIČ (tréner Interu): „Vynikajúce! Začali sme veľmi nervózne, neboli sme organizovaní. Ani v útoku ani v obrane. Akoby sme za päť minút chceli vyhrať zápas a mysleli si, že bude rýchlo hotovo. Ale potom sa všetko začalo od vynikajúcej obrany, vyšlo zopár striel, zopár útokov. Neviem, kedy bol v play-off polčas 55:23... Aj atmosféra bola vynikajúca. Na Pasienkoch sme dlho takú nemali. Môžeme sa tešiť, že sa tu bude hrať aj budúci utorok. V sobotu sa budeme snažiť hrať čo najlepšie, aby sme prekvapili.“

Ozren PAVLOVIČ (hráč Interu): „Prievidza je dobrý tím, ak netrafíte zopár striel, vyšplhá sa po vašom chrbte. Pokiaľ ide o rýchlu tranzíciu, sú jedni z najlepších v lige. Začali sme trocha ťažkopádne, minuli zopár striel z dobrých pozícií. Otvoril sa im priestor a hrali tak s vyšším sebavedomím. Ale my sme sa vrátili do stretnutia. Boli sme si vedomí našich kvalít, išli akciu po akcii a konečne vo štvrtej štvrtine sme ich zlomili. Zaslúžene sme doma vyhrali.“

Saša JANKOVIČ (tréner Prievidze): „Bol to zápas dvoch odlišných polčasov. Prvý sme začali výborne. Hrali sme tímovo, bránili, behali. Fungovalo všetko, na čom sme sa dohodli. V druhom polčase sa niektorí kľúčoví hráči dostali do problémov s faulmi, ktoré sme museli riešiť. Inter pritvrdil v obrane a začal hrať famózne v útoku. Všetko mu padalo. Nám už nepadlo nič. Chalani išli s hlavami dole. Gratulujem teda Interu, tento výsledok si zaslúžil.“

Lukáš BOLEK (hráč Prievidze): „Prvú štvrtinu – celkovo úvod – sme zachytili s takou energiou, s akou sme chceli a myslím, že polčas sme mohli vyhrať aj o viacej. Celkovo si myslím, že sme urobili strašne veľa chýb. Aj čo sa týka nášho scouting reportu. lebo veci, na ktorých sme sa dohodli, sme totálne nesplnili.“


Zoznam aktualít

Naši partneri