Aktuality

Na Levice i Svit konečne bez obmedzení!

Termín: štvrtok 3. marca od 18:00 (proti Leviciam)

Termín: sobota 5. marca od 16:00 (proti Svitu)

Konečne! Očkovaní, neočkovaní, prekonaní, neprekonaní – znova sa všetci môžeme stretnúť na basketbale. Do konca základnej časti ročníka 2021/22 nás čaká poriadne nabitý program. Doma však odohráme už len tieto dve stretnutia, proti Leviciam a Svitu, a o dva týždne absolvujeme derniéru s Handlovou. Účasť v play-off máme dávno istú, tam celkom isto pridáme ďalšie zápasy, ale zatiaľ nevedno, proti komu.

Keď sa pozeráme na tabuľkové postavenie našich súperov, ako najpravdepodobnejšie vyzerá, že sily si vo vyraďovacej časti zmeriame so Spišskou Novou Vsou, avšak otvorené sú aj iné alternatívy a my môžeme napokon čeliť aj Komárnu alebo Lučencu. Je priskoro sa nad tým zamýšľať, v základnej časti si zahráme ešte šesťkrát.

V každom prípade, teraz sa v priebehu 48 hodín stretneme s dvomi súpermi, ktorí sú v diametrálne odlišnej situácii. Levice sú už istými víťazmi základnej časti. Dosiaľ v nej prehrali len trikrát, z toho raz práve v Pezinku s Interom 81:89. Aj vonku sme so suverénom tejto sezóny odohrali dve vyrovnané partie, no prehrali sme v októbri 77:90 a v decembri 66:74. Levičania navyše v uplynulých dňoch ešte vystužili svoj káder, keď Obieho Trottera nahradil iný Američan Donte Clark, ktorý však proti Interu zrejme ešte nestihne nastúpiť.

Naproti tomu Svit v Niké SBL naposledy vyhral 15. januára, keď doma zdolal žlto-čiernych 82:72. Odvtedy prehral šesť ligových duelov v rade, avšak medzi tým stihol v semifinále Slovenského pohára zaskočiť práve Levice 102:92 a zahral si aj vo finále, kde nestačil na Lučenec 66:98. Teraz nebude o nič menej nepríjemný, keďže sa potrebuje chytiť. Pád na predposlednú priečku je sklamaním. Nepomohla ani výmena trénera. Podtatranci však cítia, že už nutne potrebujú naplno bodovať, aby si zaistili účasť v play-off a definitívne tak ukončili nádeje solídne finišujúcich Prievidžanov.

Veríme, že ako štvrtkový tak aj sobotný zápas si spolu s nami užijete a spoločne si zakričíme:

INTER DO TOHO!


Zoznam aktualít

Naši partneri