Šiesti statoční nestačili na Hornonitranov

BC PRIEVIDZA – INTER BRATISLAVA 71:60

(28:16, 14:16, 15:12, 14:16)

Proti Prievidzi mal tréner Oleg Meleščenko k dispozícii azda najmladšiu zostavu, aká v tejto sezóne (nielen) za Inter vytiahla do boja. Pre zranenia a zdravotné problémy chýbali legionári Jure Zubac a Trevor Blondin, k dispozícii neboli ani bratia Timotej a Matúš Malovcovci. Interisti napriek tomu, že hrali iba šiesti, vzdorovali a bojovali o dobrý výsledok až do konca.

PRVÝ POLČAS. Domácim sme sa v prvej štvrtine nezvládli vyrovnať v intenzite, s ktorou nastúpili. Rýchlo bolo 13:0 a počas prvej desaťminútovky opakovane viedli až o 15 bodov. Nakoniec ju vyhrali 28:16. V druhej sa už žlto-čierni súperovi dokázali herne vyrovnať, ba chvíľami mali aj mierne navrch, a tak sa 15. minúte priblížili na 28:32, ale nasledoval krátky výpadok, Prievidžania odpovedali šnúrou 8:0 a znova sa upokojili. Na prestávku sa išlo za stavu 42:32.

DRUHÝ POLČAS. Vždy, keď interisti ukrojili z manka, domáci našli odpoveď. Napriek tomu sa Bratislavčania nevzdávali, v 37. minúte sa priblížili na 7 bodov, no žiadna dráma sa napriek snahe nekonala, a tak si z Prievidze vezú prehru 60:71.

REČ ŠTATISTÍK. Takmer polovicu bodov Interu nastrieľal Džiugas Slavinskas. Skončil s 26 bodmi. Michael Fusek zaznamenal ďalšie double-double za 12 bodov a 14 doskokov, ku ktorým pridal aj 4 bloky. Za zmienku stojí aj 9 bodov Martina Kollera a 8 jeho menovca Daniela... debut medzi mužmi absolvoval Róbert Hudec. Odohrať musel vyše 31 minút a prezentoval sa 5 bodmi.

ČO ĎALEJ? V sobotu nastúpime na posledné stretnutie základnej časti. Doma, v pezinskom exile, privítame od 18:00 Handlovú. Potom sa už budeme sústrediť na play-off. Už je isté, že v úvodnom kole si zmeriame sily so Spišskou Novou Vsou. Nevieme však, či skončíme na štvrtom mieste a začneme tak v stredu doma. Alebo skončíme na piatej priečke a doma sa predstavíme až v sobotu 26. marca. V každom prípade, prvé kolo sa hrá len na dve víťazstvá.

PRIEVIDZA: Vučičevič 25, Čučovič 11, Majerčák 9, Dmitrovič 8, Lukáč 3 (Walker 6, Magdolen 3, Pasovský 3, Jašš 3, Teličák 0, Simonides 0).

Tréner: K. Krajnovič.

INTER: Slavinskas 26, Fusek 12, M. Koller 9, D. Koller 8, Orihel 0 (Hudec 5).

TH: 7/4 – 17/11.

FAULY: 18 – 9.

TCH: 25. Slavinskas.

TROJKY: 27/11 – 18/3.