33. kolo: Handlová – Inter 79:63

MBK Handlová – Inter Bratislava 79:63

(16:13, 20:22, 19:7, 24:21)

Ešte predtým, než sa o slovo prihlási finálový turnaj Impuls-Leasing Slovenského pohára, „strihli“ si interisti dohrávku 33. kola Niké Slovenskej basketbalovej ligy na palubovke poslednej Handlovej. Po sérii dvoch prehier sa potrebovali znova chytiť a vrátiť na víťaznú vlnu. Lenže napriek nelichotivému tabuľkovému postaveniu sú „baníci“ doma nepríjemným a nebezpečným súperom, čo zverenci Olega Meleščenka pocítili na vlastnej koži.

PRVÁ ŠTVRTINA. Handlovčania vstúpili do stretnutia s lepšou energiou, viedli 7:0, 9:2 i dvojciferne 14:4. Potom ich však interisti dokázali opakovane zastaviť a v závere periódy znížili na 13:16.

DRUHÁ ŠTVRTINA. Inter sa dotiahol, potom však Handlová odskočila až na 32:24, no predsa len sa zdalo, že pred polčasom sa žlto-čierni dostali do rytmu. Na prestávku išli s minimálnou stratou 35:36.

TRETIA ŠTVRTINA. Po trojke Lautara Lópeza sa Bratislavčania ujali vedenia 38:36. Lenže „baníci“ kontrovali 8:0 a znova sa predrali vpred. Inter sa rýchlo priblížili na štyri body (40:44 a 42:46), no potom sa preň opäť začali ťažké chvíle. Do konca periódy už neskóroval, zato Handlovčania potiahli ďalšiu šnúru 9:0. Do poslednej časti tak išli so sľubným náskokom 55:42.

ŠTVRTÁ ŠTVRTINA. Séria domácich sa natiahla na 12:0, viedli 58:42, keď sa po viac ako päťminútovej odmlke v 33. minúte Inter znova strelecky presadil. Bližšie ako na 8 bodov sa už nepriblížil. Naopak, domáci vyhrávali opakovane aj o 16 bodov a týmto rozdielom napokon aj zvíťazili 79:63.

REČ ŠTATISTÍK. Odkedy v novembri prevzal Inter tréner Oleg Meleščenko, trikrát v rade sme ešte neprehrali. Až teraz... Vonku sa Interu príliš nedarí, má tam bilanciu 4-12, horšiu má len predposledná Prievidza (2-13) a posledná Handlová (1-14)... Súpera sme opäť preskákali, keď sme vyhrali na doskoky 40-34, na útočné 18-12.... Mali sme menej asistencií (12-18) a dopustili sme sa enormne veľa strát (23-12)... Po päť strát mali podkošoví hráči Michael Fusek a Duke Shelton, čo svedčí, pod aký tlak ich dostávala defenzíva „baníkov“... Našim najlepším strelcom bol Michael Fusek, autor double-double za 18 bodov a 15 doskokov. Po 12 bodov nazbierali Richard Körner a Arnas Beručka. Lautarovi Lópezovi síce príliš nepadalo, no aj tak napokon dosiahol 11 bodov a pridal aj 6 asistencií... Double-double si proti nám pripísal bývalý kapitán Interu Goran Bulatovič za 13 bodov a 11 asistencií.

ČO ĎALEJ? V piatok o 15:00 nastúpi Inter doma, v Eurovia Aréne, na semifinálový zápas Impuls-Leasing Slovenského pohára. Jeho súperom bude BKM Lučenec. Ak by žlto-čierni uspeli, finále je na programe v sobotu o 16:00. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria Spišskí Rytieri a BC Prievidza. Do ligového diania by mali Bratislavčania zasiahnuť znova v stredu 24. marca, keď doma privítajú opäť Lučenec.

HANDLOVÁ: Zečevič 20, Bulatovič 13, Jašš 5, Bolek 4, Vicentič 2 (N. Rakočevič 16, Hlivák 9, Hawthorne 6, Dolník 4, Krčmárik 0).

Tréner: D. Rakočevič.

INTER: Fusek 18, Körner 12, Beručka 12, López 11, T. Malovec 6 (Shelton 3, Musil 1, Koller 0, M. Malovec 0).

TH: 15/13 – 17/11.

FAULY: 24 – 18.

TCH: 34. Hlivák - 37. Beručka.

TROJKY: 25/6 – 25/6.