Aktuality

Vylepší už čoskoro svoj osobný rekord?

Martin Minarovjech už vo svojej debutovej sezóne naznačil, aký potenciál sa v ňom skrýva. Naskočil do 14 stretnutí Niké SBL, v ktorých si pripísal priemerne 3,4 bodu a 1,8 doskoku na zápas. Strelecké maximum si utvoril vlani 27. decembra, keď sa proti Nitre zaskvel 16 bodmi. Hneď v ďalšom stretnutí proti Lučencu na tento výkon nadviazal 13 bodmi. Reč je pritom o stále len 16-ročnom talente. A nás teší, že aj naďalej bude pokračovať v žlto-čiernych farbách Interu.

Aj Martin je „produktom“ mimoriadne úspešnej mládežníckej pyramídy Interu. Asistent Danilo Rakočevič o ňom vraví: „Martin v uplynulej sezóne absolvoval premiéru u mužov. Myslím, že svoju šancu využil. Pomáhal v značnej porcii zápasov. Vie splniť svoje úlohy v obrane, ako každý z našich mladých hráčov – a on je naozaj mladý, veď ešte nemal sedemnásť. Popri talente musí na sebe ešte veľa pracovať, byť každý deň sústredený na tréning a zlepšovať najmä svoje útočné kvality.“

Postupne sa tak črtá zostava, s ktorou Inter vyrukuje do nadchádzajúceho ročníka 2024/25. Prvým oznámeným menom sa v júni stal Samuel Volárik, ktorý na Pasienky prestúpil z Komárna. Nasledoval prvý z amerických basketbalistov Kris Monroe a po ňom predĺženie spolupráce s ďalším reprezentantom Milanom Szabóom. Na konci júna potom Bratislavčania oznámili, že hlavný tréner Aramis Naglič s asistentom Danilom Rakočevičom budú mať k dispozícii aj americké trio Milan Acquaah, R. J. Gunn a Bryant Thomas. Po nich žlto-čierni potvrdili, že pokračovať budú aj talentovaní odchovanci Viliam Ďurečko, Róbert Hudec, a Martin Minarovjech. Čoskoro pribudnú ďalšie mená.


Zoznam aktualít

Naši partneri