Aktuality

Vyšliapneme si konečne aj na Lučenec?

Inter dokázal v tejto sezóne zdolať aktuálneho lídra Niké SBL, silný tím Spišskej Novej Vsi, dvakrát si poradil aj s úradujúcim šampiónom, tímom Levických Patriotov. Aspoň raz v tomto ročníku už vyhral nad každým účastníkom Niké SBL, až na Lučenec. S Novohradčanmi, ktorí sú v tabuľke tesne pod nimi, majú Bratislavčania zatiaľ bilanciu 0-3 a pred sebou poslednú šancu obrať ich o body.

„Prichádza súper, ktorý nás už trikrát porazil. Jediný súper, s ktorým sme doteraz neuspeli. Určite to je pre nás motivácia navyše, aby sme sa dobre pripravili,“ skonštatoval 35-ročný veterán Goran Bulatovič a dodal: „Ako vždy, aj teraz sme celý týždeň dobre trénovali, pripravovali sme sa. Pred týmto zápasom nemáme nič špecifické, čo by sme museli meniť. Vieme, že ak neodovzdáme stopercentný výkon a nebudeme sústredení po celých štyridsať minút, tak nebudeme mať šancu vyhrať. Potvrdili sme si aj v predošlých stretnutiach, že ak hráme s vysokou energiou a zostávame sústredení, môžeme zdolať každého. Ideme do zápas odovzdať čo najlepší výkon, pobiť sa o víťazstvo a ak sa naskytne šancu, využiť ju. A teraz sa už aj dobre pripraviť na play-off.“

Novinkou je, že v uplynulých dňoch Inter dopísal na súpisku ďalších dvoch odchovancov. Maroš Golian a Martin Minarovjech sú ďalší z radu šikovných mladíkov, ktorí sa basketbalovému remeslu systematicky priúčajú v mládežníckych družstvách slávneho klubu z Pasienkov. Obaja basketbalisti narodení v roku 2007 sú vekom ešte kadeti, no obaja už naskakujú aj do tréningového procesu s mužským A-tímom. Idú tak v stopách bratov Tima a Matúša Malovcovcov, Martina Kollera, Daniela Randušku, Zsolta Borosa, Tomáša Borodovčáka, Juraja Minarovjecha, Daniela Kollera, Róberta Hudeca, Richarda Ondruša, či Marka Webera, ktorí po výborných výkonoch v mládežníckych kategóriách nazreli aj do A-tímu. Viacerí z nich sa dokonca stali dôležitou súčasťou tímu.

Keďže sa hrá v sobotu, aj tento domáci zápas sa v hale na Vietnamskej začína už o piatej. Je to zároveň predposledné domáce vystúpenie Interu Bratislava v základnej časti aktuálneho ročníka Niké SBL.


Zoznam aktualít

Naši partneri