Ako si počínali mladí Interisti

Počas predvianočného víkendu mala naša mládež na programe dovedna 6 zápasov. Až štyri z nich sa odohrali na našej domácej palubovke v EUROVIA Aréne. Jediný náš zástupca, ktorý musel odohrať svoje dva zápasy na palubovkách súperov boli naši juniori. Tí už v piatok cestovali na východ Slovenska, aby aj tu ukázali prečo jasne dominujú vo svojej kategórií. Svoju bilanciu 12 výhier a 1 prehra mali v úmysle navýšiť o 2 výhry. V prvom zápase nastúpili žltočierne pušky proti tímu, ktorí zatiaľ neokúsil pocit výhry BK MŠK Kežmarok. Do zápasu sme vstupovali ako jasní favoriti, čo sme dokazovali hneď od úvodných minút. Náš náskok pomaly narastal a polčasové skóre sa zastavilo na stave 70-18 v náš prospech. Po 15 minútovej prestávke sme v našom tempe hry pokračovali a nebolo po pochýb, že ďaľšia výhra pribudne na naše konto.

V druhom zápase nás vyzvali rovesníci zo Svitu. S týmto tímom sme už jeden zápas odohrali v domácom prostredí a vyhrali sme jednoznačne 83-30. Aj v tomto dueli sme jednoznačne pomýšlali len nad výhrou. Do zápasu sme vstúpili vlažne, keď súper využil stratu našej koncentrácie a ujal sa vedenia. Postupne sme však prevzali taktovku nad zápasom a do polčasu sme si vytvorili náskok 7 bodov. V druhom polčase bola hra úplne v našej réžií, keď sme súperovo konto zaťažili celkovo až 105 bodmi, kým Sviťania nastrielali len 68.

Starší žiaci na domácej pôde v sobotu hostili súpera zo Serede. Do zápasu sme vstúpili trocha bojazlivo, keď sme sa nechceli dopustiť výraznejších chýb. Sereď, ktorá v doterajšom priebehu sezóny figuruje na prvej priečke, sme nechceli dovoliť aby sa rozohrala. Prvý polčas sa tak niesol vo vyrovnanom duchu. V druhom polčase sme pritlačili v obrane a súper razom kopil jednu chybu za druhou. Pod košom sme využli výškovu prevahu a preskákali súpera, či v už v obranných ale aj útočných doskokoch. V tretej štvrtine sa nám podarilo výraznješie bodovo odskočiť a vyhrali sme ju 26-14. Do konca zápasu sme zvýšili svoj násko na 27 bodov a pripísali si dôležité víťazstvo.

V druhom zápase sme privítali družstvo TJ Družba Piešťany. V tomto zápase sme od začiatku jasne dominovali na oboch koncoch palubovky. Už prvá desaťmiútovka ukázala, kto si v tomto dueli pripíše ďaľšie víťazstvo na svoje konto. Prvý polčas sme jasne vyhrali v pomere 60-13 a scénar druhého polčasu sa niesol v podobnom duchu. Do bodovej listiny sa tento krát zapísali všetci hráči, ktorí boli trénerovi Wimmerovi k dispozícií. Krásnych 37 bodov sa podarilo nastrielať Lukášovi Lüttmerdingovi, ktorému sekudnoval Robo Hudec s 29 bodmi.

Posledné družstvo,ktoré odohralo svoje zápasy pred blížiami sa Vianocami boli mladší žiaci. Čierni odohrali oba dueli proti mestkému rivalovi MBK Karlovka. Hneď v úvodnom dueli sme vybehli na súpera agresívnou obranou, čo sa ukázalo ako dobrá voľba trénera Rosivala. Karlovka sa trápili nielen v útoku, ale aj v obrane. Nám sa darila streľba zo stredných vzdialeností, čo sme pretavili aj do konečného skóre 78-10.

Do druhého zápasu sme opäť vstúpili bravúrne, keď sme si dokázali vypracovať 21 bodový náskok. V druhej štvrtine sa súper rozohral a v tejto štrvtine sa mu podarilo ukrojiť z nášho vedenia 10 bodov. Druhá polka zápasu však bola naďalej v našej réžií a my sme si poľahky pripísali aj druhé víťazstvo počas tohto víkendu.