Príprava: Inter – Gmunden 85:72

Inter Bratislava – Basket Swans Gmunden 85:72

(19:24, 26:16, 24:19, 16:13)

Interisti majú za sebou predposledné prípravné stretnutie. V ňom vyzvali rakúsky Gmunden a hoci v úvode strácali (napr. v 6. min prehrávali 6:14), už v druhej časti postupne preberali opraty. Na polčasovú prestávku odchádzali za stavu 45:42 a lepší boli aj po zmene strán. Krátko pred koncom vyhrávali aj o 15 bodov (85:70) a napokon zvíťazili 85:72. Strelecky sa zaskvel Jaroslav Musil, autor 29 bodov. Arnas Beručka sa prezentoval 17 bodmi, Lautaro López 13 a dvojcifernú hranicu prekonal aj Maurizio Galata, autor 11 bodov. Za zmienku stojí aj 7 doskokov subtílneho Zsolta Borosa, na ktoré potreboval odohrať len 10 minút.

Posledný prípravný zápas pred sezónou odohrá Inter v pondelok 21. septembra. Doma, v Eurovia Aréne, privíta ďalší rakúsky celok Kapfenberg Bulls. Duel sa začína netradične o siedmej večer a privítať na ňom môžeme až päťsto divákov.

INTER: Musil 29, López 13, Galata 11, Körner 8, T. Malovec 0 (Beručka 17, Boros 3, Borodovčák 2, Koller 2, Randuška 0).

Tréner: A. Blanco Vila.

GMUNDEN: Friedrich 17, Murati 16, Dolenc 12, Guttl 10, Blažan 9 (Hieslmaier 4, S. Blagojevič 3, Schartmüller 1, Hofinger 0, Nemcec 0, Buchegger 0).

Tréner: A. Mirolybov.

TH: 28/19 – 15/9.

FAULY: 20 – 23.

TROJKY: 19/6 – 27/9.