Aktuality

Vykúpený „Fuso“ zostáva v Bratislave

V uplynulých týždňoch sme vám ponúkli seriál, v ktorom sme postupne predstavovali hráčov, s ktorými BK Inter vyrukuje do ročníka 2019/2020. Začínali sme ho obligátnym konštatovaním, že klub má za sebou hektické, no krásne obdobie, počas ktorého najprv zažil vyvrcholenie finálovej série, zisk zlatých medailí, majstrovské oslavy a potom prišiel s odvážnym rozhodnutím znova sa predstaviť v pohárovej Európe. Vždy sme pritom zdôrazňovali, že sa intenzívne pracuje na príprave novej sezóny.

Postupne sme oznámili, že z minulosezónneho kádra budú na Pasienkoch pokračovať David Abrhám, Nemanja Barač, Michal Baťka, Goran Bulatovič, Marek Kozlík a Lee Skinner. A samozrejme, aj charizmatický tréner Aramis Naglič. Prezradili sme, že na rozhodnutie Andreja Kuffu si počkáme zrejme až do augusta a že Miroslav Páleník nikam neodchádza, hoci jeho pozícia sa zrejme zmení. Predstavili sme aj nové tváre, ktorými sú slovenskí reprezentanti Dalibor Hlivák, Michal Čekovský a Mário Ihring. Zahraničnými posilami sa stali Američania Wes Alcegaire a Kenney Funderburk. To, čo sme však nevedeli s istotou, bolo predpovedať ďalší osud Michaela Fuseka.

Najvyšší hráč v histórii SBL (meria 224 cm) sa netajil, že by rád zostal v Bratislave, kde absolvoval uplynulý ročník. Lenže bol kmeňovým hráčom belgického Spirou Charleroi. A Belgičania neboli príliš naklonení predstave, že by ho Interu požičali aj na ďalší rok. Napokon však prišlo k dohode, úradujúci slovenský majster zaplatí Charleroi za „Fusa“ odchodné a služby 24-ročného reprezentačného pivota si poistí na ďalšie tri roky. Hovorí generálny manažér Michal Ondruš: „Dlhší čas sme hľadali spôsob ako udržať Michaela Fuseka v klube na ďalšiu sezónu. Nakoniec je z toho po rokovaniach s belgickým klubom prestup a dohodnutá spolupráca na ďalšie tri sezóny. Je pre nás dôležité, že sme udržali ďalšieho hráča z predchádzajúcej sezóny a môžeme pokračovať v rozrobenej práci. Hráčsky káder na sezónu 2019/2020 je kompletný a verím, že nebude potrebné do neho zasahovať.“


Zoznam aktualít

Naši partneri