Aktuality

Aké sú naše vyhliadky v Alpsko-jadranskom pohári?

Ambíciou Interu Bratislava bola v ostatných ročníkoch účasť v pohárovej Európe, v ktorej kedysi klub z Pasienkov štartoval pravidelne a čelil najslávnejším veľkoklubom, nevynímajúc Real Madrid. Žlto-čierni si v posledných rokoch opakovane zahrali v Európskom pohári FIBA, vyskúšali si predkolo Ligy majstrov. V aktuálnom ročníku si chceli opäť zmerať sily so zahraničnou konkurenciou a rozhodli sa preto vstúpiť do etablovaného nadnárodného Alpsko-jadranského pohára. Majú za sebou štyri duely základnej B-skupiny a pred sebou ešte minimálne dve vystúpenia. Aké sú ich vyhliadky, že postúpia a zahrajú si aj po novom roku?

V Alpe Adria Cupe štartujú družstvá zo Slovenska, Českej republiky, Rakúska, Slovinska, Chorvátska a Poľska. Celkovo 16 tímov rozdelených do 4 skupín, z ktorých ďalej postupujú po dva najlepšie kolektívy. Inter bol vyžrebovaný do spomínanej B-skupiny vedno s Děčínom, Viedňou a slovinským Senčurom. Začal víťazstvom 88:81 nad českým súperom, potom tesne podľahol Viedni 84:86, ešte tesnejšie prehral v Děčíne 79:80, no (bez jedného dňa presne pred mesiacom) vonku senzačne deklasoval slovinský Senčur 95:74.

Je to šialené, ale ako napovedajú výsledky, chýbalo len máličko a Inter mohol viesť B-skupinu bez straty bodu a mal by dnes istotu postupu do štvrťfinále. Možno, keby sa nezranil Michael Fusek... Žiaľ, za týchto okolností je aktuálne na tretej pozícii. Prvý je Ďečín s 8 bodmi, ale ten už odohral všetkých šesť stretnutí a celkom isto spadne minimálne na tretiu, možno na štvrtú priečku. Ďalej určite nepostúpi. Najlepšie je na tom Viedeň s bilanciou 3-1, ale zverenci Aramisa Nagliča majú horšiu vzájomnú bilanciu so slovinským mužstvom, ktorému podľahli 67:86. Senčur je štvrtý, má lepšiu bilanciu s Viedňou, horšiu s Interom. Avšak s oboma sa ešte raz stretne. A s oboma súpermi ašpirujúcimi na postup, teda Rakúšanmi aj Slovincami, sa ešte raz stretne aj Inter.

Späť k ústrednej otázke: Ako teda vyzerajú vyhliadky Inter Bratislava pred zápasom vo Viedni (hrá sa v stredu 15. 12.) a doma so Senčurom (hrá sa 23. 12.)?

Vyzerajú nádejne, pretože interisti majú všetko vo svojich rukách. Ba ďalej by sa mohli pozrieť aj v prípade, ak by prehrali obe zostávajúce stretnutia, no len za predpokladu, že by Viedeň zároveň zdolala 22. 12. aj Senčur a Inter by tomuto súperovi deň pre Vianocami nepodľahol o viac ako 20 bodov. Existujú ale aj iné možnosti: napr. že Inter zdolá Viedeň aspoň o tri body a potom mu na postup stačí so Slovincami neprehrať o viac ako 20 bodov a vôbec ho nemusí zaujímať výsledok duelu Viedeň - Senčur. Možností, ako sa Inter môže kvalifikovať ďalej, je viacero... Tak čo vravíte, vyjde to?   

X

AKTUÁLNE PORADIE

1. Děčín 2-4

2. Viedeň 3-1

3. Inter 2-2

4. Senčur 2-2


Zoznam aktualít

Naši partneri