Aktuality

Ako si počínali mladí Interisti

Aj počas uplynulého víkendu mali naše mládežnícke družstvá na programe svoje zápasy. Ako prví nastúpili mladší minižiaci proti súperovi z Nitry. Zápas sme začali dobre. Polčasový výsledok 38-16 jasne vyznieval pre našich chlapcov. Súper z Nitry sa však ani napriek tomu nevzdal a poslednú štvrtinu dokázal vyhrať o 20 bodov. Ani to však nestačilo na zvrat v zápase. Mladí Interisti si postrážili výsledok a vyhrali rozdielom 19 bodov. Najlepšie sa v útoku darilo Randuškovi, ktorý zaznamenal 20 bodov.

Po zápase mladších mini nasledoval zápas mladších žiakov. Tí privítali rovesníkov z Levíc. Prvá štvrtina zápasu bola z útočného hľadiska vydarená. Chlapci zaznamenali až 28 bodov. Tá druhá však vyznela lepšie pre našich hostí. Našťastie ani to nestačilo, aby sa súper ujal vedenia v zápase. 3. a 4. štvrtinu si už Interisti postrážili a zápas priviedli do víťazného konca. Druhý zápas bol veľmi podobný tomu prvému. Aj tu sme prehrali len jednu zo štyroch štvrtín a to taktiež tú druhú. Mladší žiaci si tak pripísali ďalšie dve výhry na svoje konto. Za zmienku stojí aj to, že v zápasoch nastúpilo až 6 hráčov z mladšej kategórie. Dokonca v prvom zápase dvaja z nich - Mocinec a Golian, patrili medzi najlepších strelcov, keď obaja nastrieľali po 10 bodov.

V zápasovom kolotoči sa ocitli aj žiaci. Sily si proti ním prišli merať Levice. Po predchádzajúcich víťazstvách našich družstiev chceli aj žiaci ukázať silu Interu. To sa im darilo hneď od úvodných minút prvého zápasu. Súperovi nedovolili takmer nič. Naopak v útoku boli nezastaviteľní čoho dôkazom je aj konečné skóre 93-49. Najlepším strelcom zápasu sa stal Ondruš, ktorý vekovo patrí do nižšej kategórie. Svojím výkonom však ukázal, že mu hrať proti starším nerobí žiaden problém a dokázal nastrieľať až 17 bodov. V druhom zápase to z našej strany už neboli až také strelecké hody, ale v obrane sme pritvrdili ešte viac. V útoku bol pri chuti najmä Rančík, ktorý sa blysol až 24 bodmi. Po výbornej tímovej obrane dokázal súper skórovať len 42 bodov, čo znamenalo ďalšiu výhru pre našu mládež.

Víkendové ťaženie zakončili naši starší žiaci, ktorí odohrali len jeden zápas, nakoľko ich súper z Levíc sa z toho sobotňajšieho ospravedlnil. V nedeľu tak privítali družstvo MBA Prievidza. Posledný zápas našej mládeže počas víkendu sme začali tak, ako tie predchádzajúce. Výborná obrana od prvých sekúnd zápasu prinášala aj v tomto zápase ovocie. Hneď úvodnú štvrtinu sme vyhrali rozdielom 17 bodov. Strelecky sa najviac presadzoval Boros, ktorý zaznamenal 21 bodov. Postupne sa k nemu pridal aj Malovec, ktorý súperov kôš zaťažil šestnástimi bodmi. Tímová hra prinášala úspech počas celého zápasu. Dokopy sme mali až 5 hráčov s dvojciferným počtom strelených bodov. Tento pre Inter úspešný víkend sme tak zakončili ďalšou výhrou.