Aktuality

Dve rôzne cesty do finále

Vo finále najvyššej súťaže basketbalistov sa stretnú dva historicky najúspešnejšie kluby, keď BC Prievidza vyzve bratislavský Inter. Hoci Hornonitrania i žlto-čierni písali počas ročníka 2018/19 dva rozdielne príbehy, posledné kapitoly týchto príbehov v čomsi predsa len konvergujú.

Načasovať si formu na vrchol sezóny – to je to, o čo tu ide. Od prvého momentu, keď sa hráči v auguste zídu po letnej prestávke, je všetko podriadené tomu, aby si tím dokázal utvoriť najlepšiu pozíciu pre rozhodujúcu fázu ročníka a v nej, aby mal dostatok síl, disciplíny a sebavedomia.

V prípade Interu to bolo o čosi ľahšie. Všetko išlo podľa predstáv, dominoval základnej časti. Keď zakopol vo finále pohára, vedenie sa rozhodlo zariskovať a povolať chorvátskeho kouča Aramisa Nagliča, ktorý tím z Pasienkov doviedol k titulu v roku 2013. Zatiaľ sa zdá, že tento krok vyšiel. Bratislavčania vyhrali v lige už dvadsaťkrát v rade, pričom v play-off rozdrvili ako Spišiakov tak aj v semifinále Svit.

Prievidza však začala rozpačito. Manažment ale včas rozpoznal, že experiment s americkým koučom nevychádza a zvolil konzervatívnu liečbu v podobe skúseného Chorváta Tihomira Bujana. Napriek všetkým pohybom v kádri, Bujan krok za krokom budoval tím, jeho identitu a dobre vedel, kam smeruje.

Nič z toho, čo dnes v SBL vidíme, nie je náhoda. Samozrejme, Levice mohli prehovoriť do konečného poradia aj iným spôsobom. Lenže ťažko časovať formu, keď vám v dôležitých momentoch vypadnú opory. Mimochodom, svoje o tom vedia aj na Interi, kde sa z rovnakého dôvodu museli s obhajobou rozlúčiť vlani.

Aj Patrioti zariskovali, keď pustili Bobana Tomiča a potom Lawrenca Alexandra a vzali Dwayna Benjamina a Vincenta Councila. Že im títo dvaja v semifinále play-off nepomohli? Na to sa história pýtať nebude.

Článok vyšiel v denníku Šport. Ďakujeme za súhlas so šírením.

KÚPTE SI LÍSTKY NA FINÁLE Z POHODLIA DOMOVA TU


Zoznam aktualít

Naši partneri