Aktuality

Po dlhšom pôste lahôdka

Mesiac sme čakali na ďalší domáci ligový zápas a dočkali sme sa lahôdky – duelu, v ktorom si zmerajú sily dva najlepšie celky aktuálneho ročníka SBL. Konfrontácii dodáva špeciálny náboj skutočnosť, že pred prestávkou vyhradenou najprv pre finálový turnaj Slovenského pohára a potom pre stretnutia mužskej reprezentácie, nemali Inter ani Levice práve optimálnu formu.

V pohári vypadli obaja dnešní súperi v semifinále: Patrioti ako obhajcovia trofeje nestačili na Lučenec, žlto-čierni ako najvyššie nasadení na Prievidzu, ktorú predtým zdolali presne dvadsaťkrát v rade. Tímu z Pasienkov sa tak rozplynul sen o double, no možno je to aj dobré, pretože od roku 2010 je pohár akoby zakliaty a kto ho vyhrá, na prvenstvo v lige nedosiahne.

Tak či onak, ak dnes Inter uspeje, predčasne sa stane víťazom základnej časti, za predpokladu, že v ďalších kolách nepríde k nejakej kontumácii alebo podobnej mimoriadnosti.

X

POVEDAL PRED ZÁPASOM

Aramis NAGLIČ (tréner Interu):Aj my a aj Levice ideme do zápasu po negatívnejšej perióde a chceme sa vrátiť na správnu cestu. Bude to ťažký zápas. S Levicami sme sa doteraz stretli trikrát a aj keď sme vyhrali, všetky stretnutia boli vyrovnané a dosť zaujímavé. Také bude aj toto sobotné. Levice sa oproti poslednému vzájomnému zápasu zlepšili, majú dve posily - Flemmingsa a Harrisa - ktoré idú s fotmou nahor. Takže ako súper sú lepší a silnejší. My sa na tréningoch snažíme dostať do dobrého rytmu a formy pred najdôležitejšou časťou sezóny. Prvenstvo v základnej časti je veľmi blízko, chceme to potvrdiť čo najskôr a výhra by nám v tom pomohla.“

X

JE DOBRÉ VEDIEŤ

- Dnes je deň tzv. uzávierky prestupov. Od zajtra už mužstvá SBL nemôžu realizovať prestupy žiadnych nových posíl.

- Levice majú v kalendárnom roku 2020 vo všetkých súťažiach zatiaľ bilanciu 6 víťazstiev – 5 prehier – 1 remíza.

- Inter v tejto sezóne Levice zdolal už trikrát: v októbri 75:66 (vonku), v decembri 81:75 (doma) a naposledy 4. januára 92:77 (vonku).


Zoznam aktualít

Naši partneri