2. kolo: Inter – Levice 72:74

Inter Bratislava – Patrioti Levice 72:74

(26:21, 18:19, 17:19, 11:15)

Prvá prehra v sezóne 2020/21 sa zrodila po nezvládnutej koncovke. Inter mal dokonca výhodou posledného útoku a mohol si vynútiť predĺženie, alebo aj strhnúť víťazstvo sa svoju stranu. Nestalo sa...

PRVÁ ŠTVRTINA: Úvod podľa predstáv, v 5. min tak Inter viedol 13:2. Hostia však doťahovali, v tejto fáze ich potiahol najmä Henri Wade-Chatman a Boris Bojanovský. Prvú desaťminútovku napokon domáci vyhrali 26:20.

DRUHÁ ŠTVRTINA: O čosi viac sa bránilo, Levice sa dokonca predrali do vedenia 28:26, 30:28, ba aj 36:33, ale na prestávku predsa len odchádzal s tesným vedením 44:40 Inter.

TRETIA ŠTVRTINA: Žlto-čierni sa opakovane odpútali na 9-bodový rozdiel (53:44 a 58:49), ale potom stratili momentum. Nepomohli im ani kontroverzné výroky arbitrov, vrátane technickej chyby pre Jara Musila v 27. min, po ktorej sa dostal do problémov s faulmi a musel presedieť na lavičke zvyšok tretej a značný úsek štvrtej časti.

ŠTVRTÁ ŠTVRTINA: Interisti hrali komplikovane, presadzovali sa len sporadicky, no najmä vďaka obrane nedovolili súperovi otočiť zápas. Ten sa predral do vedenia až v 38. min po trojke Wade-Chatmana. V 39. min López vyrovnával na 72:72 a žiaľ, bol to posledný kôš Interu. A tak 49. sekúnd pred koncom rozhodol Zoran Vrkič. Vyrovnať mohol Musil, ale minul. Na opačnej strane mohol definitívne potvrdiť víťazstvo hostí Krajčovič, ale ani on neuspel. Uspel však na opačnej strane, keď ubránil Lópeza. Ten sa ani nedostal ku strele. Žlto-čierni tak zaknihovali prvú prehru v sezóne, keď favoritovi podľahli tesne 72:74.

REČ ŠTATISIK: Najlepším strelcom domácich bol Arnas Beručka, autor 17 bodov, dvojciferný bol už len 15-bodový Lautaro López. Inter viedol vyše tridsať minút, Levice necelých päť. Inter zahodil 13 z 25 trestných hodov pri mizernej úspešnosti 48 percent. Vyhrali sme na doskoky, aj na asistencie, ale nie na body. Teda vyhrali sme ešte na body hráčov z lavičky – jasne 36:10. Všetko málo.

ČO ĎALEJ? Ak sa cez víkend odohrá 3. kolo, Inter sa v sobotu predstaví na palubovke Lučenca. Doma by žlto-čierni mali najbližšie hrať až v sobotu 17. októbra, keď do hlavného mesta zavíta Iskra Svit. V čase, keď vznikal tento riport, sa povrávalo, že hrať sa bude podľa plánu, avšak bez prítomnosti divákov v halách. Tak uvidíme, či to bude naozaj tak, alebo sa čoskoro dočkáme ďalších zmien.

INTER: López 15, Musil 9, Fusek 8, Borodovčák 2, M. Malovec 2 (Beručka 17, Galata 8, Randuška 6, Körner 3, Koller 2, T. Malovec 0).

Tréner: A. Blanco Vila.

LEVICE: Wade-Chatman 18, Juríček 14, Krajčovič 14, Vrkič 10, Abrhám 8 (Bojanovský 10, Chaban 0, Volárik 0, Černokožev 0).

POVEDALI PO ZÁPASE

Alberto BLANCO VILA (tréner Interu): „Chcem pogratulovať Leviciam k víťazstvu, v závere hrali chytro. Druhá vec, chcem poďakovať fanúšikom, že nás prišli podporiť teraz, aj v predchádzajúcom zápase. Tretia vec, bola to smolná prehra, ktorú sme utrpeli z troch dôvodov. Prestali sme byť fokusovaní. Druhý dôvod: keď miniete viac ako polovicu trestných hodov v takom tesnom zápase, je to veľmi podstatné. V poslednej štvrtine sme sa dopustili mnohých chýb preto, lebo sme sa nekoncentrovali – to je tretí dôvod. Kreslili sme si, čo budeme hrať v poslednom útoku a nakoniec sme nezahrali vôbec nič.“

Richard KÖRNER (hráč Interu):Nehrali sme dobrý basketbal. So mnou na čele. Ťažko si zaslúžiť výhru, keď sme zahodili trinásť šestiek. Musíme sa z toho použiť. Koncovka mohla byť buď alebo, ale bohužiaľ... Nezaslúžili sme si výhru. Základné činnosti, ako sú šestky, musíme zvládať lepšie.“

Michal MADZIN (tréner Levíc): „Určite rozhodla obrana v posledných možno piatich minútach. Mali sme otrasný vstup do zápasu a to sa s nami ťahalo. Od druhej minúty sme stále museli sťahovať manko. Na jednej strane klobúk dole, že sme to nezabalili a že sa to podarilo, ale tiež vieme, že keď niekoho pustíme, dáme mu krídla, je potom veľmi ťažké ho zastaviť. Teraz, pri konci to mohlo byť na jednu i na druhú stranu.“

Šimon KRAJČOVIČ (hráč Levíc): „Dôležité víťazstvo, ťažké víťazstvo. Určite nás to môže posunúť ďalej, trošku nám to môže pomôcť psychicky. Bol to zápas, v ktorom sa striedalo momentum a na konci to mohlo spadnúť na obidve strany. My sme kôš dali a podarilo sa nám ubrániť. Takže berieme domov cenné víťazstvo.“