Aktuality

26. kolo: Inter – Handlová 82:74

BK Inter Bratislava – MBK Baník Handlová 82:74

(24:16, 27:21, 13:15, 18:22)

Po troch víťazstvách nad prvými tromi mužstvami SBL, prišiel duel proti poslednej Handlovej a v ňom výkon, ktorý síce nepatril medzi najlepšie a najpresvedčivejšie, ale na víťazstvo nad „baníkmi“ postačoval. Inter svoju tohtosezónnu bilanciu proti Handlovej vylepšil na 2-1.   

PRVÁ ŠTVRTINA. Inter hral o čosi jednoduchšie, hneď v úvode sa ujal vedenia, ale ex-interista Dalibor Hlivák v 5. minúte tromi trestnými hodmi vyrovnal na 8:8. Aj potom mali domáci mierne navrch, využívali prevahu pod košom a boli o čosi dôslednejší. Túto časť napokon vyhrali 24:16.

DRUHÁ ŠTVRTINA. Inter možno nemal najlepší deň, ale hral stabilne, bez nejakých fatálnych výkyvov. A krok za krokom napredoval. Opakovane sa odpútal na 12 bodov a na prestávku odchádzal so 14-bodovým náskokom, ktorý sa pre hostí napokon ukázal ako neriešiteľný. Napriek mierne kritickému tónu, ktorý sme zvolili, treba zdôrazniť, že smerom dopredu sa Inter dostal už v prvom polčase na solídnych 51 bodov, keď sa činili najmä „Fuso“ a Arnas Beručka.  

TRETIA ŠTVRTINA. Na oboch stranách sa o čosi dôslednejšie bránilo – to je fakt. Ale inak tempo mierne upadlo, Inter kontroloval svoj náskok, hostia márne hľadali recept. Hoci ich tréner Danilo Rakočevič burcoval ako mohol, podaktorí hrali v istých fázach až letargicky, kým iní sa s prehrou zmieriť odmietali. Strelecky sa darilo najmä Nikolovi Rakočevičovi.

ŠTVRTÁ ŠTVRTINA. V záverečnej časti sa hostia viackrát dotiahli na 8 až 9 bodov, no interisti ich bližšie nepustili. Vždy, keď bolo treba, zabrali na jednom i druhom konci ihriska a s prehľadom dokráčali k cennému víťazstvu 82:74, štvrtému v rade, ktorými si bilanciu pod taktovkou kouča Olega Meleščenka vylepšili na 6-2 a celkovo ju majú opäť vyrovnanú 9-9.

REČ ŠTATISTÍK. Michael Fusek sa zaskvel ďalším double-double, keď k 28 bodov pridal 11 doskokov. Celkovo sa jeho index užitočnosti dostal na úctyhodných 40. Arnas Beručka dosiahol 18 bodov, 9 doskokov a 7 asistencií. Lautaro López mal 13 bodov, 6 doskočených lôpt a 9 asistencií. Dvojciferný nástrel dosiahol aj Matúš Malovec: dva dni po jeho osemnástich narodeninách nazbieral 10 bodov a 5 doskokov... Trestné hody? To je evergreen: dnes sme z 18 premenili presnú polovicu... Súpera sme opäť preskákali, tento raz 41-28.   

ČO ĎALEJ? Už v pondelok bude Inter opäť v akcii, keď sa od 16:00 predstaví na palubovke Prievidze. V stredu 13. januára v obvyklom čase, teda o 18:00, nastúpime vo Svite. Doma sa ukáže znovu v utorok 19. januára, keď, zhodou okolností, opäť privíta Handlovú.  

INTER: Fusek 28, Beručka 18, López 13, M. Malovec 10, Körner 5 (Galata 5, Randuška 3, Borodovčák 0, T. Malovec 0).

Tréner: O. Meleščenko.

HANDLOVÁ: N. Rakočevič 19, Zečevič 16, Hlivák 6, Vicentič 4, Jašš 0 (S. Jankovič 16, Bulatovič 11, Mátych 2, Krčmárik 0, Dolník 0).

Tréner: D. Rakočevič.

TH: 18/9 – 9/9.

FAULY: 14 – 18.

TCH: 16. tréner hostí.

TROJKY: 19/7 – 27/9.

DIVÁCI: 0.

ROZHODCOVIA: Ženiš, Fuska, Bartoš.

POVEDALI PO ZÁPASE

Oleg MELEŠČENKO (tréner Interu): „Neuveríte, ale ja som videl tento zápas už pred jeho začiatkom, už pred dvomi dňami, ako najťažší, pretože poznám psychológiu hráčov. Nielen našich, všeobecne. Po vyhratých zápasoch proti lídrom, začnú trochu uvažovať, že hrajú proti poslednému tímu. Ale je to náš suverénny súper v boji o postup do play-off. Takže podľa mňa najhoršie budú zápasy s Prievidzou a Handlovou. Možno sa mýlim, ale tento raz sa to ukázalo, že sme niekedy vyzerali ako keby sme to ani neboli my. “

Matúš MALOVEC (hráč Interu):„S mojim výkonom som celkom spokojný, ale niektoré veci som mohol spraviť lepšie. S výkonom mužstva nie som príliš spokojný. Dotiahli sme to aspoň do víťazného konca, ale musíme sa viac sústrediť. Hlavne na obranné činnosti.“

Danilo RAKOČEVIČ (tréner Handlovej): „Ako boli naše plány? Plán bol vyhrať. To bol náš plán – bojovať a hrať dobrú obranu. Bohužiaľ, my obranu nie, že nevieme – my ju asi nemôžeme hrať. Nevieme zatvoriť šestku, koše cez nás idú bez problémov. Zo začiatku sme spravili veľa faulov, súper mal dosť trestných hodov, tak sme sa aj s tým trápili. Celkovo nie som spokojný, ako vyzeráme v obrane. Ťažko nájsť päticu, ktorá odohrá koncentrovanú obranu v kuse. Vždy jeden hráč nie je sústredený, alebo sa bojí, alebo sa mu nechce a takto dostávame koše. V druhom polčase sme aj niečo skúsili, ale dnes sme boli ďaleko od nejakého egalu.“

Saša JANKOVIČ (hráč Handlovej): „Určite nám chýbal lepší vstup do zápasu. Nemôžeme dovoliť súperovi za prvý polčas 51 bodov, aby sa Inter rozohral. Po dvoch minútach máme šesť faulov, oni nula, vystrelili sme len dve trojky a viac-menej sme od začiatku nedodržiavali pokyny trénera. Vieme, že nemáme najvyššiu kvalitu, ale musíme to nejakým iným spôsobom vynahradiť: dravosťou, bojovnosťou, koncentráciou, srdcom. Keď niečo z toho chýba – a dnes toho veľa chýbalo, najmä v prvom polčase – nemôžeme vyhrať nad nikým. Keď do toho dáme všetko, môžeme vyhrať nad hocikým.“


Zoznam aktualít

Naši partneri