Ďalší comeback sa nekonal, Inter v ohrození

BC PRIEVIDZA – INTER BRATISLAVA 79:69

STAV SÉRIE 2:1

X

PRIEBEH: Interisti si nechceli nechať ujsť úvod, čo sa im aj podarilo, keď viedli 5:2 i 10:5, no bolo pre nich čoraz ťažšie sa presadiť, a tak už prvú periódu prehrali 13:19. Skutočné problémy však mali v druhej desaťminútovke, keď sa domáci od stavu 28:25 odpútali na polčasových 49:32. Pod túto sekvenciu 21:7 sa podpísala ako presná ruka domácich, tak aj ťažké strely, do ktorých sa nútili interisti, v kombinácii s nedôslednosťou v defenzíve.

Po zmene strán boli Bratislavčania o čosi lepší, podávali koncentrovanejší výkon a z -21 sa do 34. minúty dostali na -9, ba mohli ísť aj na -7. Ale to už bol pre domácich viac než hlasný budíček, po ktorom sa vrátili k umnejšiemu hernému prejavu a hoci viac nemali výraznejšie navrch, vždy, keď potrebovali, našli odpoveď. Vďaka tomu vyhrali 79:69 a v sérii hranej na tri víťazstvá sa opäť ujali vedenia.

BOD ZLOMU: Inter stratil zápas v druhej polovici druhej štvrtiny. Kým v prvom zápase sa po comebacku dotiahol v poslednej minúte na -2 (a nakoniec prehral 84:88) a v druhom dokonca otočil a zlomil duel vo svojich prospech (vyhral vysoko 92:66), tento raz Prievidžania takýto pokus o dramatický zvrat odmietli.

REČ ČÍSEL: Trojková streľba na úrovni 27 % možno nepôsobí tak tragicky, no Interu nepadalo práve vtedy, keď to najväčšmi potreboval. Teda v momentoch, keď bolo treba reagovať a nedovoliť, aby sa zápas zlomil v jeho neprospech. Vo väčšine ostatných ukazovateľov neboli rozdiely nijako výrazné.

HRDINA ZÁPASU: Žlto-čiernu zástavu sa aj za nepriaznivého stavu snažili zdvihnúť viacerí. Za zmienku stojí 20 bodov, 8 doskokov a 5 asistencií Antonia Dayeho i 21 bodov Shoniho Smitha. V sobotu to ale nestačilo...

ČO ĎALEJ?: V utorok hráme doma. Úvodný rozskok je v hale na Pasienkoch na programe o 18:00 hod. a my veríme, že s podporou skvelého publika môžeme proti rivalovi a druhému najvyššie nasadenému mužstvu play-off Niké SBL zopakovať fantastický výkon z minulej stredy. Ak by to vyšlo, rozhodujúci piaty duel by sa hral vo štvrtok v Prievidzi.

X

ŠTATISTIKY:

BC PRIEVIDZA (2.) – INTER BRATISLAVA (7.) 79:69

(19:13, 30:19, 19:22, 11:15)

PRIEVIDZA: Taylor 22, Belikov 18, Milner 12, Rhodes 8, Jackson 6 (Bolek 9, Teličák 2, Kincel 2, Krčmári 0, Chlupis 0).

Tréner: S. Jankovič.

INTER: Smith 21, Daye 20, Pavlovič 7, D. Koller 5, Zdanavičius 0 (Sudžum 13, M. Koller 3, Hudec 0, Szabó 0, Kozlík 0).

X

POVEDALI PO STRETNUTÍ (podľa basketliga.sk)

Saša JANKOVIČ (tréner Prievidze): „Pocity sú výborné. Vieme, čo pre nás znamená naše domáce ihrisko a fantastické publikum, naozaj nás ťahalo. Myslím, že sme zaslúžene vyhrali, okrem úvodných minút sme diktovali tempo aj v obrane, aj v útoku. Dokázali sme, že keď ideme úplne na doraz svojich síl a energie, najmä v obrane, tak môžeme poraziť každého, aj kvalitný tím, ako je Inter. Odkedy som tréner, tak chcem, aby sme hrali takto tímovo. Každý zápas môže niekto hviezdiť, to je normálne, ale chceme byť nebezpeční z viacero pozícií. Som rád, že hráči si posúvali loptu, no najviac ma tešila obrana. Pomohli nám aj diváci, ale i to, že naši hráči majú výborné charaktery, víťazný charakter. Vieme, že v minulom zápase bola posledná štvrtina možno najhoršia v tejto sezóne, takže každý to chcel napraviť. Každý z nich má skutočne víťaznú mentalitu, bojujú ako tím, hrajú ako tím a to teraz ukázali. Tlak je teraz na strane Interu, my máme dva mečbaly. Ideme regenerovať, ideme sa snažiť zmeniť ešte nejaké detaily. Nečaká nás nič ľahké, ale nôž na krku má teraz Inter. Budeme tam hrať našu hru, ideme sa snažiť postúpiť a verím, že sa nám to aj podarí.”

Danilo RAKOČEVIČ (tréner Interu): „Basketbal je tímový šport, to znamená, že zápasy sa nedajú vyhrať individuálne. Hrali sme príliš individualisticky, mali sme pár hráčov, ktorí chceli byť hrdinovia, a to nám očividne nevyšlo. Musíme hrať tímovejšie a musíme byť múdrejší v útoku a v obrane nesmieme mať taký výpadok, ako sme mali v tom jednom momente, kde sa Prievidza chytila a dala veľa trojok po sebe. Na začiatku sme netrafili veľa voľných striel, ale to my riešime celú sezónu, ak sa budeme vracať k tomu, kde sme boli pred mesiacom, my túto sériu nemôžeme zvládnuť. Ak budeme hrať tak, ako sme hrali prvý zápas, aj druhý zápas u nás doma, tak potom môžeme dúfať, že tu niečo spravíme, ale takým spôsobom, ako sme hrali teraz, tak podľa mňa nemáme šancu. Bohužiaľ, my máme taký tím, ktorý žije zo streľby za tri body. Keď netrafíme, tak sa úplne zrútime. S tým máme veľké problémy celú sezónu, nie je to nič nové. Mali sme streľbu za tri 20 percent, Pavlovič mal 7/1, nenaberie sa sila v defenzíve. Malo by to byť naopak. V defenzíve máme nabrať silu a z toho má ísť útok, nie triafať trojky, aby sme hrali obranu. V utorok bude ďalší zápas, treba sa zotaviť, zanalyzovať a ideme ďalej. Pokúsime sa zabojovať o piaty zápas.”