Aktuality

Ako si počínali mladí Interisti

Kedže počas víkend sa v športovej hale na Domkárskej odohral turnaj BSC JUB CUP 2019 museli naši juniori odohrať svoj zápas už v stredu poobede. Dovedna mali na svojom konte 4 výhry a 0 prehier. Prvý polčas sa niesol v duchu pekných akcií hlavne na našej strane. BSC sa trápilo hlavne v obrane, kedy nevedeli nájsť recept ako zastaviť našu presnú mušku. Po druhej štvrtine svietilo na tabuli skóre 24-60 v náš prospech. V druhom dejstve lepšie začalo BSC, ale my sme sa rýchlo vrátili na vlnu z prvého polčasu. Súperovi sa podarilo premeniť zopár ťažkých košov, čím sa priebeh zápasu vyrovnal. To však nič nemenilo na fakte, že si Interisti pripísali aj 5 výhru na svoje konto.

Okrem juniorov odohrali v stredu zápas aj naši žiaci. Tí cestovali do Trnavy na predohrávku svojho víkendového zápasu. Od začiatku si naši chlapci išli za svojím cieľom a tým bola ďalšia výhra na konte. Svojou celoplošnou obranou dostávali súpera do úzkych, kvôli čomu mal problém s rozohrávkou. Prvá štvrtina sa skončila priepastným rozdielom 18-0. V druhej desaťminútovke sme náš náskok navýšili až na 30 bodov. Po polčase sa na ihrisko dostali všetci hráči, ktorí cestovali na tento zápas. Svojou hrou a výkonom sa poďakovali svojmu trénerovi za prejavenú dôveru. Konečný výsledok 28-71 dal bodku za týmto duelom.

Kadeti počas uplynulého víkendu odohrali svoje zápasy na palubovkách súpera. Sobotňajší duel proti MBK Karlovka sa odohral v priateľskej atmosfére oboch klubov. Interisti si chceli udržať zápasovú neporaziteľnosť. Od úvodných minút sme šlapali na plný plyn či už v obrane, ale aj v útoku. To sa prejavilo aj na polčasovom skóre, ktoré sa vyvíjalo priaznivo pre žltočierne mladé pušky v pomere 55-10. V druhom dejstve sa priebeh trošku spomalil. Ale my sme ďalej pokračovali v plnení svojho cieľa, ktorý sme dokázali pretaviť do výhry. V nedeľu nastúpili kadeti proti rovesníkom z Trnavy. V úvode sme využili stratu koncentrácie súpera, ktorý nevedel nájsť recept na našu agresívnu obranu a dostali sme sa do vedenia 30-4. Prvá štvrtina viac menej rozhodla o celom zápase. V tej druhej a aj tretej sa súper vzchopil a priebeh duelu sa vyrovnal. To však nestačilo na žltočiernych, ktorí si poľahky dokráčali k ďalšiemu víťazstvu.

Poslednými, ktorí hájili naše farby boli starší minižiaci. V tejto kategórii konečne prišlo ku zmene v hracom systéme. Tá spočíva v tom, že sa hrá formou turnajov, kde sa zídu viaceré družstvá. Náš prvý takýto turnaj sa konal v Trnave. Zišli sa tu okrem nás družstvá z Komárna a domáca Trnava. V prvom zápase kde sme nastúpili proti Komárnu sme začali výborne hlavne v obrane. Súperovi sme dovolili skórovať len jeden bod. V ďalších dvoch štvrtinách sa súper strelecky zobudil, ale stále sme ho dokázali udržať na jednocifernom skóre v jednotlivých častiach hry. Prvý zápas sme tak zvládli bravúrne a pripísali sme si víťazstvo v pomere 60-9. Druhý zápas proti domácej Trnave sa začal opäť v našj réžii. Aj v tejto kategórii sme chceli ukázať, že to na Interi s mládežou myslíme vážne. Súperovi sme v prvom polčase dovolili pripísať si len 11 bodov. V zápase sa vystriedali všetci osemnásti chlapci, ktorých mal tréner k dispozícii. Spoločnými silami doviedli aj tento zápas do víťazného konca, pričom súperovi nedovoli v druhom polčase skórovať ani raz.

Juniori:
BSC Bratislava – BK Inter Bratislava 54 – 100

Kadeti:
MBK Karlovka Bratislava – BK Inter Bratislava 35 – 95

MBK AŠK Slávia Trnava – BK Inter Bratislava 44 – 75
(4-30, 9-10, 20-19, 11-16)

Žiaci:
MBK AŠK Slávia Trnava – BK Inter Bratislava 28 – 71

Starší minižiaci:
BK Junior Komárno – BK Inter Bratislava 9 – 60
(1-16, 5-17, 3-15, 0-12)
BODY:
Gašaj 14, Randuška 8, Boros 6, Lauko 5, Gregor 5, Fulop V. 4, Valocsay 4, Vlček 4, Kováčik 2, Lukjanec 2, Greenblum 2, Józsa 2, Pitoňák 0, Fulop D. 0, Šandor 0, Gyurcsi 0, Šebesta 0, Green 0 Tréner: M. Rosival
TH: 8/2 – 12/6 FAULY: 8 – 6 TROJKY: 0 - 0

MBK AŠK Slávia Trnava – BK Inter Bratislava 11 – 63
(7-17, 4-19, 0-13, 0-14)
BODY:
Boros 12, Gašaj 8, Gregor 7, Randuška 6, Kováčik 6, Józsa 5, Lukjanec 5, Valocsay 4, Pitoňák 4, Greenblum 2, Lauko 2, Fulop V. 0, Fulop D. 0, Šandor 0, Vlček 0, Gyurcsi 0, Šebesta 0, Green 0 Tréner: M. Rosival
TH: 4/3 – 10/3 FAULY: 7 – 5 TROJKY: 0 – 0


Zoznam aktualít

Naši partneri