Aktuality

Quinn treťou zahraničnou akvizíciou

Treťou novou tvárou v kádri Interu Bratislava je americký podkošový hráč Dakota Quinn. Do Bratislavy prichádza po tom, čo v uplynulej sezóne krátko pôsobil v portugalskej najvyššej súťaži LPG, kde v drese FC Barreirense stihol odohrať sedem duelov so solídnymi priemermi 12,3 bodu, 4 doskoky a 1,6 bloku na zápas.

Rodák z Nashville v štáte Tennessee je stále na začiatku profesionálnej kariéry. Predtým pôsobil na amerických univerzitách MidAmerica Nazarene (NAIA), Kentucky Wesleyan College (II. divízia NCAA) a Samford (NCAA).

V Bratislave by mal vystužiť podkošovú zostavu. K jeho angažovaniu sa vyjadril tréner Oleg Meleščenko: „Skladáme káder, podľa toho, čo máme a na čo máme, no veríme, že tento basketbalista hrajúci medzi pozíciami štyri a päť bude pre nás veľmi užitočný. Je to mladý hráč, ale veľmi atletický, čo bude prínosom pre náš tím a pre filozofiu, ktorú chceme v budúcej sezóne ukázať. Dúfam, že veľmi dobre zapadne. Čas všetko ukáže, no my sme sa s vedením rozhodli, že Quinn by mal pasovať do nášho kádra.“

Pripomíname, že Inter Bratislava v uplynulých dňoch oznámil aj príchod dvojice rozohrávačov: portorického reprezentanta Ivana Gandía-Rosu a Quinnovho krajana Trevora Blondina. Spoľahnúť sa bude môcť aj na služby reprezentačného pivota Michaela Fuseka. Ďalšie mená oznámi klub z Pasienkov zrejme už v nasledujúcich dňoch.

FOTO: Facebook/Dakota Quinn


Zoznam aktualít

Naši partneri