Aktuality

Na Pasienkoch sa chce predviesť v ešte lepšom svetle

Už sme prezradili mená dvoch letných posíl – slovenského reprezentanta Samuela Volárika a americkej akvizície Krisa Monroa. Teraz je čas oficiálne oznámiť, že Inter Bratislava sa na pokračovaní spolupráce dohodol s ďalším hráčom nášho národného tímu. V žlto-čiernych farbách bude totiž pokračovať Milan Szabó.

„Miňo“ do Interu prestúpil vlani v lete. Levický odchovanec absolvoval štúdium na americkej University of Texas at Tyler, po ktorom sa obzeral po klube, kde by mohol herne napredovať. Žlto-čiernym odvádzal cenné služby, no počas ročníka 2023/24 prežíval aj náročnejšie pasáže, čo sa odzrkadlilo na jeho štatistikách. Dovedna odohral v základnej časti 29 stretnutí, v ktorých si priemerne pripísal 6,8 bodu, 6,1 doskoku a 1,4 bloku na zápasy. V play-off pridal ďalších 5 štartov a pri limitovanej minutáži mal priemery 2,4 bodu, 1,6 doskoku a 0,6 bloku. Málokto vedel, že jeho prvú sezónu v drese Interu poznačili zdravotné problémy. To sa odzrkadľuje aj v tom, ako ju hodnotí: „Veľmi som sa na ňu tešil. Pre zdravotné problémy mi však nevyšla tak ako by som si predstavoval a asi ani ako si predstavovali ostatní ľudia. Momentálne som už zdravotne v pohode a v Interi mám dobré podmienky, aby som sa ukázal v lepšom svetle a zlepšoval sa podľa mojich predstáv.“

Milan Szabó, ktorý v októbri oslávi 26. narodeniny, sa dlho nerozhodoval. Ako sám vraví, na Pasienkoch našiel žičlivé, dobré prostredie a cíti, že tu môže rozvíjať svoj hráčsky potenciál: „Cítil som sa dobre v meste aj v klube. Aj manažment je na dobrej úrovni. Celkovo, zaujalo ma aj prostredie vo vynovenej hale. Bolo jasné, že Inter bude pracovať na tom, aby v nadchádzajúcej sezóne predvádzal ešte podstatne lepší basketbal, takže aj toto ma motivovalo, aby som zostal.“ A ešte jeden moment ho nadchol – atmosféra, ktorá panuje po návrate do vynovenej legendárnej haly na Pasienkoch. „Miňo“ zažil aj „exil“ v komornom prostredí na Vietnamskej ulici a vraví, že sa to vôbec nedá porovnávať. „Je zážitok tam hrať a vidieť, ako fanúšikovia prežívajú naše zápasy,“ podotkol o Pasienkoch, kam sa čoskoro vráti už s novou zostavou najúspešnejšieho slovenského (mužského) basketbalového klubu.


Zoznam aktualít

Naši partneri