Aktuality

23. kolo: Inter – Komárno 88:62

Inter Bratislava – MBK Rieker Com-Therm Komárno 88:62

(25:22, 16:19, 22:8, 25:13)

Za posledných sedem rokov sa vzájomné zápasy Interu a Komárna zmenili na derby, v ktorých sa bojuje nielen o víťazstvá, či body do tabuľky, ale aj o prestíž. V aktuálnom ročníku sú však rozdiely medzi týmito dvomi rivalmi značné. Kým Bratislavčania neohrozene kraľujú SBL, tím z južného Slovenska sa nevie odlepiť odo dna tabuľky.

V prvom polčase sa rozdiel v tabuľkovom postavení na ihrisku príliš neprejavoval. Interisti sa nevedeli dostať do tempa, Komárňania im komplikovali situáciu ako vedeli a v ofenzíve trestali chyby domácich. Vďaka tomu sa opakovane dostali do tesného vedenia (najviac 31:28). Prvú štvrtinu síce prehrali 22:25, ale druhú vyhrali 19:16. Na prestávku tak odchádzali súperi za vyrovnaného stavu 41:41.

Po zmene strán sa obraz hry totálne zmenil. Znova sme videli žlto-čiernu mašinu, ktorá súperovi nedá dýchať, podobne ako predtým Prievidzi a Lučencu. Inter sa vďaka tomu rýchlo odpútal na dvojciferný rozdiel, ba v záverečnej štvrtine vyhrával až o 26 bodov (79:53). Napokon zvíťazil 88:62.

Spomedzi žlto-čiernych sa strelecky najviac darilo kapitánovi Leemu Skinnerovi, autorovi 22 bodov. Kenney Funderburk prispel 13 bodmi. Mário Ihring si pripísal ďalšie double-double za 12 bodov a 11 doskokov. Na 11 bodoch sa zastavil Wes Alcegaire. Aleksandar Vlahovič pri svojej obnovenej premiére v drese Interu stihol za vyše 16 minút 7 bodov, 2 doskoky a rovnaký počet asistencií.

Inter sa tento týždeň predstaví doma ešte raz: v netradičnom nedeľnom termíne (so začiatkom klasicky o 18.00) si zmeria sily s Handlovou, ktorá dosiaľ ako jediná dokázala triumfovať v Eurovia aréne, keď tu v rámci 6. kola vyhrala 90:86.

INTER: Skinner 22, Funderburk 13, Ihring 12, Alcegaire 11, Baťka 5 (Körner 8, Abrhám 8, Vlahovič 7, Fusek 2, Bulatovič 0).

Tréner: A. Naglič.

KOMÁRNO: Duffy 16, Bowman 14, Djordjevič 12, Pipíška 6, Dukič 2 (Gabrijel 7, Marchyn 3, Tratnik 2, Stojanov 0, Halmeš 0).

Tréner: J. Molnár.

TH: 16/13 – 11/8.

FAULY: 16 – 18.

TCH: 33. Baťka - 14. lavička hostí, 36. lavička hostí.

TROJKY: 19/7 – 23/6.

DIVÁCI: 350.

ROZHODCOVIA: Fuska, Doušek, Kurpaš.

X

POVEDALI PO ZÁPASE

Aramis NAGLIČ (tréner Interu): „Po víťazstvách nad Lučencom a Prievidzou sme do zápasu vstúpili uvoľnení. Aj keď som na to upozorňoval a trocha to aj očakával. Potom, po rozprave v šatni, sme už druhý polčas odohrali, ako sa patrí. “

Michal BAŤKA (hráč Interu): „Vstúpili sme si do svedomia, tréner nám cez polčasovú prestávku v šatni čosi povedal. Mali sme za sebou dobré dva zápasy, chceli sme ukázať, že to nebola náhoda. Som rád, že druhý polčas sme začali tak ako sme začali. V tretej štvrtine sme ukázali, že chalanom z Komárna nechceme nič dovoliť. Zatiahli sme to a koniec sa už len dohrával.“

József MOLNÁR (tréner Komárna): „Nikdy nie som spokojný, ale myslím, že sme hrali výborný basketbal v prvom polčase. Ako v obrane, tak aj v útoku. Bohužiaľ, v druhom polčase sme zabudli hrať obranu a nedržali sme sa nášho herného plánu. Pokiaľ sme sa ho v prvom polčase držali, všetko sa pre nás vyvíjalo perfektne. Musíme hrať basketbal štyridsať minút, dvadsať minút nestačí.“

Branislav PIPÍŠKA (hráč Komárna): „V prvom polčase sme hrali agresívne, mali sme dosť energie, robili sme naše veci, nepúšťali Inter k ľahkým strelám. To sa odzrkadlilo aj vo výsledku - bola to vyrovnaná partia. Lenže v tretej štvrtine nám súper utiekol. Hrali sme nekoncentrovane a výsledok je taký aký je.“


Zoznam aktualít

Naši partneri