Aktuality

Veľký úspech na dosah!

Skvelé správy z estónskeho Talinnu: juniori Interu Bratislava sú v superfinále European Youth Basketball League do 20 rokov. Dnes (v nedeľu 17. marca) na pravé poludnie nastúpia vo finále proti fínskemu Drive Academy Espoo a zabojujú tak o celkové prvenstvo vo svojej kategórii. Už účasť v superfinále je obrovským úspechom, ale žlto-čierni sú po vedením kouča Danila Rakočeviča blízko tomu, aby ho ešte vylepšili a ovládli celú súťaž.   

Počas aktuálneho ročníka si Bratislavčania počínali suverénne a inak to nie je ani na záverečnom turnaji. V rámci A-skupiny si na úvod poradili s anglickým Myesrcough Basketball Academy 95:68. Tých vedie slovenskému fanúšikovi dobre známy tréner Mike Bernard, ktorý ako hráč kedysi pôsobil v Leviciach. V druhom zápase to bola dráma, no interisti si poradili aj domácim Tallinn Sports Academy 71:68 a ako víťazi skupiny získali automaticky miesto v semifinále.

V semifinálovom zápase narazili Interisti na estónsky tím Tartu University. Interisti sa dokázali vyrovnať fyzickému súperovi a v druhom polčase si dokázali vďaka dobrej streľbe vytvoriť až 10-bodový náskok. Ten estónske družstvo stiahlo a zápas zdramatizovalo. Inter však ukázal pevnejšie nervy a duel doviedol do víťazného konca – 70:58. Bodovo najviac potiahol kapitán Martin Koller s 22 bodmi, ktorý ukázal presnú mušku keď premenil 5 trojbodových pokusov. Sekundoval mu Róbert Hudec s 19 bodmi a Daniel Koller, ktorý čistil podkošový priestor a ku 8 bodom pridal 14 doskokov.

Zostáva teda už len posledná prekážka – fínsky súper. Finále môžete sledovať aj live na: https://www.youtube.com/live/DmX1kJqgmig?si=bR1pEs2_hqLRv0fa


Zoznam aktualít

Naši partneri